Szukaj

Reklama

Ankieta

Co sądzicie o nowej stronie OSP Stróże?
 
Strona główna
Reklama

OSP Stróże - aktualności
Pożar słomy i ścierniska w Stróżach Niżnych 13-08-2015 r. PDF Drukuj Email

W dniu 13 sierpnia (czwartek) o godzinie 13:31 wyjechaliśmy do akcji, która miała miejsce ok. 500m. od remizy. Płonęły ścierniska i pozostawiona na polach słoma po żniwach. Przed przyjazdem naszej jednostki starsza kobieta próbowała gasić pożar lecz zasłabła i uległa poparzeniu. Na miejsce zdarzenia przybyła karetka pogotowia ratunkowego i policja. Pożar ugaszono a ranną kobietę zabrało pogotowie do szpitala. Gaszenie trwało do godziny 14:21  a w akcji udział brała również jednostka PSP z JRG1 w Nowym Sączu.

 

M.G.

Poprawiony: czwartek, 13 sierpnia 2015 14:54
 
Pożar kuchni w Grybowie, ul. Zdrojowa. 06-07-2015 r. PDF Drukuj Email


W poniedziałkowe popołudnie przed godziną 16:00 zostaliśmy wezwani do Grybowa, do palącej się kuchni, gdzie nastąpił wybuch butli z gazem.
Po dotarciu na miejsce okazało się, że pożar został spowodowany zapaleniem się oleju do smażenia frytek na kuchence. W skutek tego zdarzenia została poparzona młoda osoba, która została odtransportowana karetką do szpitala.

W akcji uczestniczyła jeszcze OSP Grybów - Biała, JRG 1 PSP Nowy Sącz i Pogotowie.

MG

Poprawiony: wtorek, 07 lipca 2015 08:06
 
Ćwiczenia jednostek OSP "Wiadukt 2015" w Grybowie 20-06-2015r. PDF Drukuj Email

W czwartek 25 czerwca 2015 r. nasza jednostka wzięła czynny udział w ćwiczeniach taktyczno-bojowych jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego, które odbyły się w Grybowie pod kryptonimem „Wiadukt 2015”. Założenie do ćwiczeń brzmiało: W trakcie przejazdu pociągu przez most kolejowy wybuchł pożar. Pasażerowie pociągu samodzielnie  opuścili wagony. Ze względu na trudny teren kilku z nich podczas ewakuacji zostało poszkodowanych i znalazło się w trudno dostępnym terenie. Jedna osoba poszkodowana znajdowała się na moście obok pociągu.  Na moście były prowadzone  prace konserwacyjne konstrukcji mostu . Jeden z pracowników przebywał na kratownicy mostu i nie potrafił się stamtąd wydostać. Natomiast  drugi  z pracowników próbował opuścić most zjeżdżając na linie w dół. Ze względu na  krótką linę utknął kilka metrów nad ziemią. Strażacy uczestniczący w ćwiczeniach mieli za zadanie ugasić pożar, udzielić kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz ewakuować je z trudno dostępnych terenów. Zadysponowana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego z Krynicy Zdroju miała za zadanie z wykorzystaniem technik wysokościowych ewakuować dwie poszkodowane osoby.  W ćwiczeniach prócz SGRW Krynica uczestniczyły zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP z KSRG z miasta i gminy Grybów, Kamionka Wielka i Korzenna. W trakcie ćwiczeń współpracowano ze służbami kolei , Policją oraz Pogotowiem Ratunkowym.

 

Galeria zdjęć na http://www.psp-nowysacz.pl/aktualnosci.php?body=article&name=cwiczenia-na-obiekcie-mostu-kole&lang=pl.

MG

Poprawiony: piątek, 26 czerwca 2015 22:32
 
III Powiatowy Zlot MDP w Mogilnie 20-06-2015r. PDF Drukuj Email

 

W sobotę 20 czerwca 2015 roku w Mogilnie (gmina Korzenna) odbył  się III Powiatowy Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych  z terenu Powiatu Nowosądeckiego. W zlocie wzięło udział 42 drużyny co dało liczbę prawie trzystu uczestników. Naszą jednostkę reprezentowali: Radosław Gruca,  Kamil Gryzło, Miłosz Kalisz, Mikołaj Kalisz i Dawid Mikulski.

 

Uczestnicy musieli przejść pętlą około 5 km gdzie podczas marszu mieli zgłosić się do wyznaczonych punktów, w których odbył się sprawdzian wiedzy.

 
Na stadionie sportowym rozegrane zostały ciekawe konkurencje sprawnościowe, które miały też element edukacji pożarniczej.

 

 Nasi chłopcy bardzo dobrze się zaprezentowali i plasowali się w ścisłej czołówce, jednak miejsca nie były tutaj ważne, ale dobra zabawa.
Dla wszystkich uczestników była pamiątkowa koszulka, posiłek, odblaski oraz lody.

Opiekunem drużyny był Komendant Stanisław Baran i  druh Mariusz Gruca.

MG 

Poprawiony: środa, 24 czerwca 2015 22:41
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 31 z 48

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterNowe Osoby15
mod_vvisit_counterNowi Wczoraj32
mod_vvisit_counterW tygodniu353
mod_vvisit_counterW miesiącu930
mod_vvisit_counterRazem1345502

IP Gościa: 18.210.27.34
,
Data: Sie 17, 2019

Statystyki

Użytkowników : 86
Artykułów : 207
Reklama