Szukaj

Reklama

Ankieta

Co sądzicie o nowej stronie OSP Stróże?
 
Strona główna
Reklama

OSP Stróże - aktualności
Turniej tenisa stołowego MDP 8-02-2014 PDF Drukuj Email

W sobotę 8 lutego 2014 r. w hali Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu odbył się turniej tenisa stołowego Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu nowosądeckiego o Puchar Starosty Nowosądeckiego. Do udziału w zawodach przystąpiło 88 zawodników.

Naszą jednostkę reprezentowali młodzieżowcy w składzie:
1. Damian Grebla
2. Przemysław Kantor
3. Karol Szpila

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie a nasi młodsi druhowie bardzo dobrze się zaprezentowali i doszli daleko, bo aż do półfinału.

Serdecznie dziękujemy za bardzo dobre reprezentowanie naszej jednostki i gratulujemy sukcesu, bo to dowodzi że nasza młodzież potrafi nie tylko nieść pomoc innym ale też rywalizować na różnych płaszczyznach z najlepszymi.

Opiekunem ekipy był Komendant druh Stanisław Baran.

 

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Zarząd i koledzy druhowie

 

Poprawiony: niedziela, 09 lutego 2014 11:53
 
Pożar poddasza domu w Stróżach 07-02-2014 PDF Drukuj Email

W piątkowe przedpołudnie 7 lutego został zauważony przez sąsiadów dym wydobywający się z poddasza drewnianego domu przy głownej drodze w Stróżach. Błyskawicznie powiadomiona została nasza jednostka i o godz. 10:35 nastąpił wyjazd do akcji. O 10:40 zadysponowany został drugi samochód i po kilku minutach na miejscu trwały działania ratownicze. Paliła się jedna ściana i część poddasza budynku mieszkalnego. Po rozłożeniu drabiny i podaniu wody ugaszono pożar w zarzewiu zapobiegając większej tragedii.

Po chwili na miejsce zdarzenia przybyła jednostka OSP Grybów-Biała oraz 2 jednostki z JRG1 Nowy Sącz. Dzięki natychmiastowej akcji, która zakończyła się o 11:57 ocalono budynek. Nieznana jest przyczyna pożaru, wstępnie wykluczono zwarcie instalacji elektrycznej, gdyż w momencie wybuchu pożaru było wyłączenie prądu dla tego odcinka energetycznego.

MGWięcej >>

Poprawiony: sobota, 08 lutego 2014 13:40
 
Wyciek paliwa z cysterny kolejowej 01-02-2014 PDF Drukuj Email

Trzy godziny trwała akcja opanowania wycieku substancji ropopochodnej ze zbiornika cysterny kolejowej przewożącej paliwo płynne do jakiego doszło w sobotnie przedpołudnie 01 lutego 2014r. Cysterna stała na torze przy rampie rozładunkowej na stacji kolejowej w Stróżach.

O wycieku jednostka nasza została zawiadomiona o godz. 10:40. Po przybyciu na miejsce zabezpieczono teren wokół miejsca zdarzenia. Kolejno na miejsce zdarzenia przybyły zastępy PSP z Nowego Sącza z samochodem ratownictwa chemicznego. Zabezpieczono wyciekające paliwo przed zapłonem oraz przenikaniem do gruntu i podjęto działania zmierzające do zlikwidowania wycieku.
Przyczyną rozszczelnienia było zniszczenie uszczelki przy zaworze spustowym paliwa.
Z uszkodzonego zbiornika wydostało się 500 litrów oleju napędowego. Po założeniu nowej uszczelki i sprawdzeniu szczelności zbiornika spowrotem przepompowano do niego paliwo i zakończono działania.

Więcej>>

M.G.

Poprawiony: poniedziałek, 03 lutego 2014 13:42
 
Spotkanie Opłatkowe jednostek z terenu gm. Grybów w Stróżach 28-XII-2013r. PDF Drukuj Email

 W sobotnie popołudnie 28 grudnia 2013r. gościliśmy w naszej remizie przedstawicieli jednostek OSP z terenu naszej gminy na spotkaniu Opłatkowym, które było okazją do podsumowania działalności straży w mijającym roku oraz złożenia sobie życzeń noworocznych i wspólnego kolędowania. Oprócz licznie przybyłych druhów z jednostek OSP w spotkaniu uczestniczyli członkowie Zarządu Miejsko-Gminnego OSP w Grybowie, parlamentarzyści, przedstawiciele władz powitowych, gminnych i miejskich wraz z Panem Wójtem i Burmistrzem Grybowa na czele, radni powiatowi i gminni, przedstawiciele organizacji samorządowych oraz instytucji współpracujących z OSP na naszym terenie, kapłani a także osoby zaproszone, które wspierają działalność straży.

Kolędami i krótkimi jasełkami zespół "Kowalnia" uświetnił imprezę, podczas której też doceniono osoby zasłużone dla pożarnictwa odznaczając je medalami. Pamiątkami uhunorowano także przybyłych druhów weteranów, w tym szczególnie żyjących założycieli jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Stróżach.

Więcej >>

Poprawiony: niedziela, 02 lutego 2014 22:04
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 34 z 40

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterNowe Osoby39
mod_vvisit_counterNowi Wczoraj56
mod_vvisit_counterW tygodniu192
mod_vvisit_counterW miesiącu1000
mod_vvisit_counterRazem1130132

IP Gościa: 54.92.163.188
,
Data: Lip 18, 2018

Statystyki

Użytkowników : 68
Artykułów : 175
Reklama