Szukaj

Reklama

Ankieta

Co sądzicie o nowej stronie OSP Stróże?
 
Strona główna
Reklama

OSP Stróże - aktualności
Samochód wypadł z drogi 01-06-2015 r. PDF Drukuj Email

Kilka minut przed godziną drugą w nocy w dniu 1 czerwca w Stróżach samochód osobowy wypadł z drogi obok przejazdu kolejowego na drodze prowadzącej do cmentarza. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że  przy torach w odległości 40 m od przejazdu kolejowego znajdował się samochód osobowy Audi. Samochód był przewrócony na dach. W samochodzie oraz na miejscu nie było uczestników zdarzenia. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  przeszukaniu terenu przyległego do miejsca zdarzenia w poszukiwaniu osób uczestniczących w zdarzeniu oraz  oświetleniu terenu działań. Nie odnaleziono osób biorących udział w zdarzeniu. Działania strażaków trwały godzinę.

Więcej informacji oraz zdjęcia na http://www.psp-nowysacz.pl/aktualnosci.php?body=article&name=stroze-samochod-wypadl-z-drogi&lang=pl oraz na http://bobowa24.pl/2015/06/dachowanie-tuz-przy-torach-kolejowych/#prettyPhoto

MG

Poprawiony: poniedziałek, 01 czerwca 2015 21:12
 
Pożar zabudowań gospodarczych w Siołkowej 12-04-2015 r. PDF Drukuj Email

W niedzielne popołudnie 12 kwietnia 2015 roku o godzinie 15:29 strażacka syrena wezwała naszych druhów do pożaru zabudowań gospodarczych w Siołkowej. Jeden zastęp strażaków samochodem GCBA udał się na miejsce akcji. Płonęła stodoła z oborą i pomieszczeniami gospodarczymi. Pożar zagrażał sąsiadującym budynkom w większości drewnianym. Na miejscu pracowali już strażacy z innych jednostek OSP oraz strażacy z  JRG1 w Nowym Sączu. Pożar wstępnie został opanowany, a nasze działania polegały na zaopatrzeniu w wodę i pracach przy dogaszaniu pożaru. Udało się uratować trochę sprzętu rolniczego i składowanego opału oraz inne zagrożone pożarem sąsiednie zabudowania w tym budynek mieszkalny. Akcja trwała do godziny 18:32.

 

  

 

MG

Poprawiony: niedziela, 12 kwietnia 2015 22:40
 
Eliminacje do turnieju wiedzy pożarniczej 18-03-2015 PDF Drukuj Email

W środowe przedpołudnie 18 marca 2015 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Niżnej odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Naszą jednostkę reprezentowali:
Kategoria szkoły podstawowe: Radosław Gruca, Mikołaj Kalisz

Kategoria szkoły gimnazjalne: Adrian Baran

 

Każdy z uczestników miał do rozwiązania test pisemny.

Nasi reprezentanci wypadli dobrze, jednak nie udało im się zakwalifikować na eliminacje powiatowe.

W iminiu Zarządu OSP i kolegów druhów gratulujemy i dziękujemy za włożony wkład w przygotowanie do turnieju.

Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Grybowie przy współudziale Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu , Gminnego Ośrodka Kultury w Grybowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Niżnej.

Opiekunami młodzieżowców byli: Naczelnik Stanisław Baran oraz druh Mariusz Gruca.

 

  

 

MG

Poprawiony: niedziela, 22 marca 2015 23:52
 
Zebranie Zarządu Miejsko-Gminnego OSP z Prezesami i Komendantami jednostek OSP 16-03-2015 r. PDF Drukuj Email

W poniedziałek 16 marca 2015 r w remizie strażackiej w Stróżach odbyło się zebranie i narada Prezesów i Naczelników wraz z Zarządem Miejsko-Gminnym jednostek OSP z terenu gminy Grybów. Wśród omawianych wielu bieżących spraw z działalności  jednostek, szkoleń i wielu innych za najważniejszą zasługuje powołanie na Komendant Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Grybów naszego kolegi, druha Stanisława Mikulskiego, Prezesa OSP Stróże w miejsce rezygnującego z tej funkcji starszego brygadiera Pawła Motyki. Druh St. Mikulski do tej pory pełnił w Zarządzie M.-Gminnym OSP funkcję V-ce Prezesa i przejmie obowiązki Komendanta M-Gminnego do momentu następnych wyborów. Serdecznie gratulujemy wyboru nowemu Komendantowi i składamy gorące podziękowania ustępującemu Komendantowi za dotychczasową wieloletnią pracę w Zarządzie M-G. oraz b. dobrą współpracę z naszą jednostką i innymi jednostkami, okazałą pomoc i wyrozumiałość.

Członkowie Zarządu, druhny i druhowie OSP Stróże.

 

M.G.

Poprawiony: niedziela, 22 marca 2015 21:41
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 42 z 57

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterNowe Osoby58
mod_vvisit_counterNowi Wczoraj148
mod_vvisit_counterW tygodniu461
mod_vvisit_counterW miesiącu1143
mod_vvisit_counterRazem1591522

IP Gościa: 3.237.186.116
,
Data: Paź 21, 2020

Statystyki

Użytkowników : 89
Artykułów : 243
Reklama