Szukaj

Reklama

Ankieta

Co sądzicie o nowej stronie OSP Stróże?
 
Strona główna
Reklama

OSP Stróże - aktualności
Wyciek paliwa z cysterny kolejowej 01-02-2014 PDF Drukuj Email

Trzy godziny trwała akcja opanowania wycieku substancji ropopochodnej ze zbiornika cysterny kolejowej przewożącej paliwo płynne do jakiego doszło w sobotnie przedpołudnie 01 lutego 2014r. Cysterna stała na torze przy rampie rozładunkowej na stacji kolejowej w Stróżach.

O wycieku jednostka nasza została zawiadomiona o godz. 10:40. Po przybyciu na miejsce zabezpieczono teren wokół miejsca zdarzenia. Kolejno na miejsce zdarzenia przybyły zastępy PSP z Nowego Sącza z samochodem ratownictwa chemicznego. Zabezpieczono wyciekające paliwo przed zapłonem oraz przenikaniem do gruntu i podjęto działania zmierzające do zlikwidowania wycieku.
Przyczyną rozszczelnienia było zniszczenie uszczelki przy zaworze spustowym paliwa.
Z uszkodzonego zbiornika wydostało się 500 litrów oleju napędowego. Po założeniu nowej uszczelki i sprawdzeniu szczelności zbiornika spowrotem przepompowano do niego paliwo i zakończono działania.

Więcej>>

M.G.

Poprawiony: poniedziałek, 03 lutego 2014 13:42
 
Spotkanie Opłatkowe jednostek z terenu gm. Grybów w Stróżach 28-XII-2013r. PDF Drukuj Email

 W sobotnie popołudnie 28 grudnia 2013r. gościliśmy w naszej remizie przedstawicieli jednostek OSP z terenu naszej gminy na spotkaniu Opłatkowym, które było okazją do podsumowania działalności straży w mijającym roku oraz złożenia sobie życzeń noworocznych i wspólnego kolędowania. Oprócz licznie przybyłych druhów z jednostek OSP w spotkaniu uczestniczyli członkowie Zarządu Miejsko-Gminnego OSP w Grybowie, parlamentarzyści, przedstawiciele władz powitowych, gminnych i miejskich wraz z Panem Wójtem i Burmistrzem Grybowa na czele, radni powiatowi i gminni, przedstawiciele organizacji samorządowych oraz instytucji współpracujących z OSP na naszym terenie, kapłani a także osoby zaproszone, które wspierają działalność straży.

Kolędami i krótkimi jasełkami zespół "Kowalnia" uświetnił imprezę, podczas której też doceniono osoby zasłużone dla pożarnictwa odznaczając je medalami. Pamiątkami uhunorowano także przybyłych druhów weteranów, w tym szczególnie żyjących założycieli jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Stróżach.

Więcej >>

Poprawiony: niedziela, 02 lutego 2014 22:04
 
Kolizja dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu w Stróżach na Zawodziu 03-11-2013 r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 3-go listopada 2013 r. o godzinie 14:30 zostaliśmy wezwani do wypadku drogowego, który miał miejsce w Stróżach na osiedlu Zawodzie na nieoznakowanym skrzyżowaniu dróg równorzędnych koło "Krzyża". Po przybyciu na miejsce zastaliśmy dwa samochody osobowe, które uczestniczyły w kolizji oraz zespół pogotowia ratunkowego udzielający pomocy poszkodowanym. Samochód osobowy Volkswagen Passat Combi uderzył w bok samochodu Suzuki Baleno, który po uderzeniu wpadł na słup elektryczny.
Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca kolizji oraz udzieleniu pomocy lekarzowi i ratownikom medycznym przy akcji ratunkowej, w tym przy wyciągnięciu z zakleszczonego samochodu osoby poszkodowanej. W sumie w wypadku poszkodowanych zostało 7 osób podróżujących tymi samochodami, w tym dwoje dzieci. Sześć osób zostało zabranych karetkami do szpitala na badania.

Więcej >>

Poprawiony: środa, 04 grudnia 2013 14:49
 
Zawody Gminne M.D.P. Grybów 29-IX-2013r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 29-IX-2013r. w godzinach popołudniowych na stadionie sportowym w Grybowie odbyły się zawody strażackie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gmin: Grybów,  Korzenna i Kamionka Wlk. W sumie w zawodach uczestniczyło 29 drużyn chłopięcych i dziewczęcych.

Z naszej jednostki udział w zawodach brała drużyna młodzieżowców w składzie: Adrian Baran, Damian Grebla, Patryk Gruca, Mateusz Gucwa, Kacper Janowski, Przemysław Kantor, Michał Łatka, Maciej Sztaba, Maciej Szpila i Karol Szpila.

W klasyfikacji końcowej w gm. Grybów drużyna chłopców zajęła 9 miejsce. Gratulujemy udziału w zawodach!

 

Więcej >>

Poprawiony: środa, 02 października 2013 07:26
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 45 z 51

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterNowe Osoby67
mod_vvisit_counterNowi Wczoraj37
mod_vvisit_counterW tygodniu352
mod_vvisit_counterW miesiącu352
mod_vvisit_counterRazem1420282

IP Gościa: 3.234.214.179
,
Data: Gru 07, 2019

Statystyki

Użytkowników : 86
Artykułów : 218
Reklama