Szukaj

Reklama

Ankieta

Co sądzicie o nowej stronie OSP Stróże?
 
Strona główna
Reklama

OSP Stróże - aktualności
Pożar kotłowni w Polnej 12-02-2014r. PDF Drukuj Email

W środę 12 lutego o godz. 5:40 syrena strażacka zbudziła druhów do akcji. Tym razem do pożaru kotłowni w sąsiedniej miejscowości Polnej. Zadysponowano wyjazd dwoma samochodami. Po dotarciu na miejsce akcji stwierdzono pożar kotłowni i nagromadzonego materiału opałowego w domu jednorodzinnym murowanym. Na miejscu byliśmy jako pierwsi i rozpoczęliśmy działania gaśnicze. Wkrótce dotarła miejscowa OSP Polna, jednostka PSP z JRG1 z Nowego Sącza, Pogotowie energetyczne i Policja.

Pożar udało się zgasić w zarodku i ocalono budynek. Działania ratownicze trwały ok 1,5 godziny. Przyczyna pożaru na obecną chwilę jest nieustalona.
M.G.

 

WIęcej >>

Poprawiony: środa, 12 lutego 2014 21:53
 
Turniej tenisa stołowego MDP 8-02-2014 PDF Drukuj Email

W sobotę 8 lutego 2014 r. w hali Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu odbył się turniej tenisa stołowego Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu nowosądeckiego o Puchar Starosty Nowosądeckiego. Do udziału w zawodach przystąpiło 88 zawodników.

Naszą jednostkę reprezentowali młodzieżowcy w składzie:
1. Damian Grebla
2. Przemysław Kantor
3. Karol Szpila

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie a nasi młodsi druhowie bardzo dobrze się zaprezentowali i doszli daleko, bo aż do półfinału.

Serdecznie dziękujemy za bardzo dobre reprezentowanie naszej jednostki i gratulujemy sukcesu, bo to dowodzi że nasza młodzież potrafi nie tylko nieść pomoc innym ale też rywalizować na różnych płaszczyznach z najlepszymi.

Opiekunem ekipy był Komendant druh Stanisław Baran.

 

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Zarząd i koledzy druhowie

 

Poprawiony: niedziela, 09 lutego 2014 11:53
 
Pożar poddasza domu w Stróżach 07-02-2014 PDF Drukuj Email

W piątkowe przedpołudnie 7 lutego został zauważony przez sąsiadów dym wydobywający się z poddasza drewnianego domu przy głownej drodze w Stróżach. Błyskawicznie powiadomiona została nasza jednostka i o godz. 10:35 nastąpił wyjazd do akcji. O 10:40 zadysponowany został drugi samochód i po kilku minutach na miejscu trwały działania ratownicze. Paliła się jedna ściana i część poddasza budynku mieszkalnego. Po rozłożeniu drabiny i podaniu wody ugaszono pożar w zarzewiu zapobiegając większej tragedii.

Po chwili na miejsce zdarzenia przybyła jednostka OSP Grybów-Biała oraz 2 jednostki z JRG1 Nowy Sącz. Dzięki natychmiastowej akcji, która zakończyła się o 11:57 ocalono budynek. Nieznana jest przyczyna pożaru, wstępnie wykluczono zwarcie instalacji elektrycznej, gdyż w momencie wybuchu pożaru było wyłączenie prądu dla tego odcinka energetycznego.

MGWięcej >>

Poprawiony: sobota, 08 lutego 2014 13:40
 
Wyciek paliwa z cysterny kolejowej 01-02-2014 PDF Drukuj Email

Trzy godziny trwała akcja opanowania wycieku substancji ropopochodnej ze zbiornika cysterny kolejowej przewożącej paliwo płynne do jakiego doszło w sobotnie przedpołudnie 01 lutego 2014r. Cysterna stała na torze przy rampie rozładunkowej na stacji kolejowej w Stróżach.

O wycieku jednostka nasza została zawiadomiona o godz. 10:40. Po przybyciu na miejsce zabezpieczono teren wokół miejsca zdarzenia. Kolejno na miejsce zdarzenia przybyły zastępy PSP z Nowego Sącza z samochodem ratownictwa chemicznego. Zabezpieczono wyciekające paliwo przed zapłonem oraz przenikaniem do gruntu i podjęto działania zmierzające do zlikwidowania wycieku.
Przyczyną rozszczelnienia było zniszczenie uszczelki przy zaworze spustowym paliwa.
Z uszkodzonego zbiornika wydostało się 500 litrów oleju napędowego. Po założeniu nowej uszczelki i sprawdzeniu szczelności zbiornika spowrotem przepompowano do niego paliwo i zakończono działania.

Więcej>>

M.G.

Poprawiony: poniedziałek, 03 lutego 2014 13:42
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 następna > ostatnia >>

Strona 52 z 58

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterNowe Osoby31
mod_vvisit_counterNowi Wczoraj34
mod_vvisit_counterW tygodniu31
mod_vvisit_counterW miesiącu850
mod_vvisit_counterRazem1645332

IP Gościa: 3.239.236.140
,
Data: Sty 17, 2021

Statystyki

Użytkowników : 90
Artykułów : 249
Reklama