Szukaj

Reklama

Ankieta

Co sądzicie o nowej stronie OSP Stróże?
 
Strona główna
Reklama

OSP Stróże - aktualności
Pożar poddasza domu w Stróżach 07-02-2014 PDF Drukuj Email

W piątkowe przedpołudnie 7 lutego został zauważony przez sąsiadów dym wydobywający się z poddasza drewnianego domu przy głownej drodze w Stróżach. Błyskawicznie powiadomiona została nasza jednostka i o godz. 10:35 nastąpił wyjazd do akcji. O 10:40 zadysponowany został drugi samochód i po kilku minutach na miejscu trwały działania ratownicze. Paliła się jedna ściana i część poddasza budynku mieszkalnego. Po rozłożeniu drabiny i podaniu wody ugaszono pożar w zarzewiu zapobiegając większej tragedii.

Po chwili na miejsce zdarzenia przybyła jednostka OSP Grybów-Biała oraz 2 jednostki z JRG1 Nowy Sącz. Dzięki natychmiastowej akcji, która zakończyła się o 11:57 ocalono budynek. Nieznana jest przyczyna pożaru, wstępnie wykluczono zwarcie instalacji elektrycznej, gdyż w momencie wybuchu pożaru było wyłączenie prądu dla tego odcinka energetycznego.

MGWięcej >>

Poprawiony: sobota, 08 lutego 2014 13:40
 
Wyciek paliwa z cysterny kolejowej 01-02-2014 PDF Drukuj Email

Trzy godziny trwała akcja opanowania wycieku substancji ropopochodnej ze zbiornika cysterny kolejowej przewożącej paliwo płynne do jakiego doszło w sobotnie przedpołudnie 01 lutego 2014r. Cysterna stała na torze przy rampie rozładunkowej na stacji kolejowej w Stróżach.

O wycieku jednostka nasza została zawiadomiona o godz. 10:40. Po przybyciu na miejsce zabezpieczono teren wokół miejsca zdarzenia. Kolejno na miejsce zdarzenia przybyły zastępy PSP z Nowego Sącza z samochodem ratownictwa chemicznego. Zabezpieczono wyciekające paliwo przed zapłonem oraz przenikaniem do gruntu i podjęto działania zmierzające do zlikwidowania wycieku.
Przyczyną rozszczelnienia było zniszczenie uszczelki przy zaworze spustowym paliwa.
Z uszkodzonego zbiornika wydostało się 500 litrów oleju napędowego. Po założeniu nowej uszczelki i sprawdzeniu szczelności zbiornika spowrotem przepompowano do niego paliwo i zakończono działania.

Więcej>>

M.G.

Poprawiony: poniedziałek, 03 lutego 2014 13:42
 
Spotkanie Opłatkowe jednostek z terenu gm. Grybów w Stróżach 28-XII-2013r. PDF Drukuj Email

 W sobotnie popołudnie 28 grudnia 2013r. gościliśmy w naszej remizie przedstawicieli jednostek OSP z terenu naszej gminy na spotkaniu Opłatkowym, które było okazją do podsumowania działalności straży w mijającym roku oraz złożenia sobie życzeń noworocznych i wspólnego kolędowania. Oprócz licznie przybyłych druhów z jednostek OSP w spotkaniu uczestniczyli członkowie Zarządu Miejsko-Gminnego OSP w Grybowie, parlamentarzyści, przedstawiciele władz powitowych, gminnych i miejskich wraz z Panem Wójtem i Burmistrzem Grybowa na czele, radni powiatowi i gminni, przedstawiciele organizacji samorządowych oraz instytucji współpracujących z OSP na naszym terenie, kapłani a także osoby zaproszone, które wspierają działalność straży.

Kolędami i krótkimi jasełkami zespół "Kowalnia" uświetnił imprezę, podczas której też doceniono osoby zasłużone dla pożarnictwa odznaczając je medalami. Pamiątkami uhunorowano także przybyłych druhów weteranów, w tym szczególnie żyjących założycieli jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Stróżach.

Więcej >>

Poprawiony: niedziela, 02 lutego 2014 22:04
 
Kolizja dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu w Stróżach na Zawodziu 03-11-2013 r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 3-go listopada 2013 r. o godzinie 14:30 zostaliśmy wezwani do wypadku drogowego, który miał miejsce w Stróżach na osiedlu Zawodzie na nieoznakowanym skrzyżowaniu dróg równorzędnych koło "Krzyża". Po przybyciu na miejsce zastaliśmy dwa samochody osobowe, które uczestniczyły w kolizji oraz zespół pogotowia ratunkowego udzielający pomocy poszkodowanym. Samochód osobowy Volkswagen Passat Combi uderzył w bok samochodu Suzuki Baleno, który po uderzeniu wpadł na słup elektryczny.
Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca kolizji oraz udzieleniu pomocy lekarzowi i ratownikom medycznym przy akcji ratunkowej, w tym przy wyciągnięciu z zakleszczonego samochodu osoby poszkodowanej. W sumie w wypadku poszkodowanych zostało 7 osób podróżujących tymi samochodami, w tym dwoje dzieci. Sześć osób zostało zabranych karetkami do szpitala na badania.

Więcej >>

Poprawiony: środa, 04 grudnia 2013 14:49
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 następna > ostatnia >>

Strona 53 z 59

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterNowe Osoby19
mod_vvisit_counterNowi Wczoraj77
mod_vvisit_counterW tygodniu374
mod_vvisit_counterW miesiącu1494
mod_vvisit_counterRazem1668702

IP Gościa: 3.238.36.32
,
Data: Lut 26, 2021

Statystyki

Użytkowników : 90
Artykułów : 251
Reklama