Szukaj

Reklama

Ankieta

Co sądzicie o nowej stronie OSP Stróże?
 
Strona główna
Reklama

OSP Stróże - aktualności
Pożar mieszkania w bloku stacyjnym w Stróżach 23-02-2019 r. PDF Drukuj Email

O godzinie 15:44 dostaliśmy wezwanie do pożaru mieszkania w budynku stacyjnym w Stróżach.  W akcji brało udział dziewięć jednostek ochotniczej i państwowej straży pożarnej, pogotowie energetyczne, policja oraz dwie karetki pogotowia ratunkowego. Pożarem objęte było mieszkanie na drugim piętrze. Ewakuowano mieszkańców budynku, w tym wyprowadzono trzy osoby z objętego pożarem piętra. Pożar ugaszono a dwie poszkodowane osoby zostały zabrane prze ZRM do szpitala. Akcja gaśnicza trwała do godziny osiemnastej.

Więcej szczegółów: http://www.psp-nowysacz.pl/aktualnosci.php?body=article&name=stroze-pozar-mieszkania-w-budynk&lang=pl

MG

Poprawiony: poniedziałek, 25 lutego 2019 21:22
 
Zabezpieczenie pochylonego niebezpiecznie słupa telefonicznego. PDF Drukuj Email

W piątek 15-02-2019r - wyjazd o godz. 13:40 do zabezpieczenia niebezpiecznie pochylonego słupa telefonicznego i zwisających linek w Stróżach na Zawodziu.

MG

Poprawiony: czwartek, 28 lutego 2019 23:54
 
Pożar budynku gospodarczego w Gródku 10-02-2019 r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 10-02-2019 r. przed godziną 15;00 miał miejsce wyjazd dwoma zastępami do gaszenia pożaru w Gródku. Płonął budynek gospodarczy - tartak. W akcji udział brało 9 jednostek straży, łącznie ok. 60 strażaków. Gdy na miejsce akcji przybyły pierwsze zastępy cały budynek stał w ogniu. Walka z żywiołem trwała 4 godziny.

MG

Poprawiony: niedziela, 10 lutego 2019 21:49
 
Zebranie sprawozdawcze OSP Stróże za 2018r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 27 stycznia 2019r. w budynku remizy strażackiej w Stróżach odbyło się zebranie sprawozdawcze OSP Stróże za 2018 r. W zebraniu uczestniczyli członkowie OSP i MDP, zaproszeni goście, sponsorzy oraz mieszkańcy naszej miejscowości. Z zaproszonych gości w spotkaniu uczestniczyli: Senator RP Stanisław Kogut, Burmistrz Miasta Grybów a zarazem Prezes Zarządu M.G. OSP Paweł Fyda, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP dh Paweł Motyka, Komendant M.G. ZOSP dh Piotr Wysowski, Radni Gminy Grybów: Monika Janur, Kazimierz Igielski i sołtys Stróż dh Krzysztof Olszanecki.  Podsumowano działalność jednostki w 2018r. oraz przedstawiono plan na 2019 rok.

Ogólnie w 2018 roku nasza jednostka wyjeżdżała alarmowo 22 razy z czego 5 razy do gaszenia pożarów a 17 razy do innych zdarzeń, w tym do zdarzeń drogowych, powalonych drzew i innych zagrożeń. Był to dla strażaków z naszej jednostki bardzo spokojny rok, jednak nie spowodowało to osłabienia naszej czujności ani zapału w działaniach. Kilku naszych druhów ukończyło szkolenia podstawowe a także specjalistyczne, podnoszące ich kwalifikacje. Nasza jednostka ćwiczyła wspólnie z innymi jednostkami w organizowanych ćwiczeniach dla jednostek OSP z terenu gminy i powiatu, brała udział w zawodach pożarniczo-sportowych. Młodzież z MDP uczestniczyła w turnieju wiedzy pożarniczej pt. "Młodzież zapobiega pożarom" oraz w zawodach sprawnościowo-pożarniczych dla MDP.

Jak co roku nasza jednostka brała udział w wielu uroczystościach państwowych i kościelnych, była organizatorem w naszej miejscowości Gminnego Dnia Strażaka połączonego z poświęceniem nowo zakupionych samochodów pożarniczych. Zabezpieczała lokalne imprezy m.in.: Festyn Parafialny, Prymicje, XXVII Biesiadę u Bartnika i inne.

Dzięki wsparciu Radnych Gminnych poprzedniej kadencji w pozyskaniu środków finansowych oraz dofinansowaniu Wójta Gminy Grybów udało się wykonać wiele inwestycji w budynku remizy oraz wokół, min.: wymieniono ogrodzenie, przeprowadzono remont więźby dachowej, doposażono jednostkę w sprzęt strażacki i umundurowanie a także inne.

W sumie wartość wykonanych prac oraz zakupionego sprzętu przekroczyła kwotę 100 tyś zł. Obecnie prowadzony jest remont sali głównej w budynku remizy.

Jesteśmy wdzięczni przede wszystkim mieszkańcom, sponsorom, Radnym Gminnym, Wójtowi Gminy Grybów za wsparcie i życzliwość w realizacji naszych celów.

Oby ten 2019 rok był spokojny i szczęśliwy dla nas wszystkich.

MG

Poprawiony: sobota, 02 lutego 2019 17:52
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 50

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterNowe Osoby32
mod_vvisit_counterNowi Wczoraj81
mod_vvisit_counterW tygodniu447
mod_vvisit_counterW miesiącu1263
mod_vvisit_counterRazem1387402

IP Gościa: 3.228.21.186
,
Data: Paź 16, 2019

Statystyki

Użytkowników : 86
Artykułów : 215
Reklama