Szukaj

Reklama

Ankieta

Co sądzicie o nowej stronie OSP Stróże?
 
Strona główna
Reklama

OSP Stróże - aktualności
Pożar warsztatu samochodowego i budynku gospodarczego w Stróżach 28-06-2017 r. PDF Drukuj Email

 

W środę 28 czerwca o godzinie 19:22 nastąpił wyjazd do pożaru warsztatu samochodowego oddalonego o niespełna kilometr od remizy za parkiem. Na miejsce akcji dotarliśmy bardzo szybko i zastaliśmy płonący budynek gospodarczy, w którym mieścił się warsztat samochodowy. Płomienie wychodzące z budynku zaczęły sięgać ściany i dachu bardzo blisko położonego domu mieszkalnego. Rozwiniętym szybkim natarciem przystąpiliśmy do obrony domu i jednocześnie zbudowaliśmy linię z dwoma prądami. Panowało bardzo duże zadymienie i musieliśmy pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych. Do momentu przybycia kolejnych jednostek i zasilenia w wodę działania polegały na obronie budynku mieszkalnego oraz na obronie warsztatu i znajdującego się w nim wyposażenia. Kolejno przybyły inne jednostki OSP m. in. OSP Grybów - Biała Wyżna, OSP Biała Niżna, OSP Polna, OSP Wyskitna, OSP Siołkowa, OSP Gródek, OSP Krużlowa Wyżna, OSP Krużlowa Niżna, Cysterna z OSP Mystków oraz dwa Zastępy z JRG1 PSP z Nowego Sącza. Rozbudowano linie gaśnicze i przystąpiono do gaszenia a następnie do rozbiórki i dogaszania pogorzeliska. Na miejsce przybyła też Policja oraz Pogotowie Energetyczne i Gazowe. Nasze działania trwały do godziny 22:32.

Relacja i filmik na www.grybow24.pl http://grybow24.pl/2017/06/pozar-zabudowan-gospodarczych-w-strozach-tv/

 

Więcej zdjęć w galerii.

MG

Poprawiony: czwartek, 29 czerwca 2017 22:32
 
Pożar stodoły po uderzeniu pioruna w Wyskitnej 23-06-2017 PDF Drukuj Email

 

W piątek 23 czerwca 2017 miał miejsce wyjazd do pożaru w Wyskitnej, który wybuchł po uderzeniu pioruna. Płonęła stodoła tuż obok drewnianego domu. Wyjazd naszej jednostki nastąpił o godz. 13:47.  Samochodem GCBA nasz jeden zastęp przybył na miejsce jako pierwszy i rozpoczął akcję obrony domu. Kolejno na miejsce zdarzenia przybywały kolejne zastępy OSP oraz 2 zastępy z JRG1 PSP z Nowego Sącza. Następnie przystąpiono do gaszenia i rozbiórki stodoły. Z powodu dużego zadymienia strażacy pracowali w aparatach powietrznych. Wodę samochody strażackie dowoziły na miejsce pożaru z hydrantu przy stacji PKP w Stróżach. Na miejsce akcji przybyła karetka pogotowia, pogotowie energetyczne i policja. Oprócz naszej jednostki w działaniach uczestniczyła OSP Wyskitna, OSP Polna, OSP Grybów-Biała Wyżna, OSP Biała Niżna oraz 2 zastępy PSP z Nowego Sącza.

Nasza jednostka zakończyła działania kwadrans po godz 16 i wróciła do remizy.

MG

Poprawiony: piątek, 23 czerwca 2017 20:49
 
Samochód osobowy wpadł do kanału serwisowego 19-06-2017r. PDF Drukuj Email

W poniedziałek 19 czerwca 2017 miał miejsce wyjazd jednym zastępem samochodem GCBA Jelcz do Białej Niżnej w celu wyciągnięcia samochodu osobowego, który wpadł częściowo do serwisowego kanału samochodowego na stacji diagnostycznej. Brak osób poszkodowanych.

MG

 
Pożar budynków przy ul. Parkowej w Grybowie 18-06-2017r. PDF Drukuj Email

W nocy 18 czerwca 2017r o godz. 2:37 nastąpił wyjazd jednym samochodem GCBA do pożaru w Grybowie przy ul. Parkowej. Płonął tam opuszczony drewniany budynek mieszkalny a płomienie zaczynały obejmować zamieszkałe sąsiednie budynki po obu jego stronach. Działania przybyłych jednostek polegały na obronie sąsiednich domów oraz innych zabudowań a następnie na stłumieniu pożaru i dogaszeniu pogorzeliska. W związku z niebezpieczeństwem zawalenia się budynku, podjęto decyzję o jego całkowitej rozbiórce. W działaniach uczestniczyło 11 zastępów straży: OSP KSRG Grybów - Biała, OSP KSRG Stróże, OSP KSRG Ptaszkowa, OSP KSRG Krużlowa W., OSP Siołkowa, OSP Stara Wieś, OSP Biała Niżna, OSP Kąclowa, OSP Gródek, JRG1 Nowy Sącz (2 zastępy), Policja i Pogotowie Energetyczne oraz Gazowe. Nasze działania trwały do godziny 6:15. Uratowano kilka budynków w zwartej zabudowie i na szczęście brak było osób poszkodowanych.

Więcej zdjęć w galerii.

MG

Poprawiony: poniedziałek, 19 czerwca 2017 09:37
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 40

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterNowe Osoby20
mod_vvisit_counterNowi Wczoraj47
mod_vvisit_counterW tygodniu224
mod_vvisit_counterW miesiącu766
mod_vvisit_counterRazem1169502

IP Gościa: 54.162.133.222
,
Data: Paź 19, 2018

Statystyki

Użytkowników : 73
Artykułów : 177
Reklama