Szukaj

Reklama

Ankieta

Co sądzicie o nowej stronie OSP Stróże?
 
Strona główna
Reklama

OSP Stróże - aktualności
Pożar sprzętu AGD w garażu domu w Białej Niżnej 03-09-2019r. PDF Drukuj Email

We wtorek 3 września o godzinie 21:56 nastąpił wyjazd dwoma samochodami do Białej Niżnej. W garażu domu jednorodzinnego doszło do zapalenia się zamrażarki. Przed przybyciem zastępów strażackich właścicielowi udało się odłączyć sprzęt od prądu i ugasić wodą. Działania straży polegały na wyniesieniu sprzętu na zewnątrz, przelaniu wodą i sprawdzeniu kamerą termowizyjną zamrażarki oraz pomieszczenia garażu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Działania trwały ok. 30 min.
W akcji uczestniczyły dwa nasze zastępy oraz po jednym z OSP Białej NIżnej, OSP KSRG Grybów-Biała W., JRG1 PSP z Nowego Sącza oraz Policja.

MG

Poprawiony: wtorek, 03 września 2019 22:24
 
Poszkodowany motocyklista 30-08-2019r. PDF Drukuj Email

 

W piątek 30 sierpnia o godzinie 18:35 miał miejsce wyjazd do Stróż na Zawodzie, gdzie wypadkowi uległ motocyklista. 18 letni kierowca jadąc skuterem drogą gminną nagle stracił panowanie, zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie posesji. Mężczyzna doznał urazu barku oraz otarć. Nasz zastęp przybył na miejsce zdarzenia jako pierwszy. Motocyklista znajdował się na poboczu drogi, był przytomny. Udzielono mu pomocy przedmedycznej, założono kołnierz ortopedyczny i przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Okoliczności zdarzenia wyjaśniała przybyła na miejsce Policja. Poszkodowany motocyklista został zabrany do szpitala.

Nasz zastęp zakończył działania i wrócił do remizy.

MG

Poprawiony: sobota, 12 października 2019 10:35
 
I miejsce OSP Stróże w VI turnieju ORLIKA 2019. PDF Drukuj Email

I miejsce i wszystkie wygrane mecze w VI Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej MDP przez chłopców z MDP OSP STRÓŻE.

W sobotę 24 sierpnia na Orlikach w Łącku i Jazowsku odbył się VI Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu Nowosądeckiego. W rozgrywkach brało udział  24  drużyny.

Czołowe miejsca w turnieju zajęły:
I miejsce MDP OSP Stróże
II miejsce  MDP OSP Zagorzyn
III miejsce MDP OSP Brzezna
IV miejsce MDP OSP Binczarowa
V miejsce MDP OSP Wola Kosnowa
VI miejsce MDP OSP Kru żlowa Niżna

Opiekunem był Prezes Stanisław Baran

Serdecznie gratulujemy.

MG

Poprawiony: niedziela, 25 sierpnia 2019 22:52
 
Poszukiwanie osoby zaginionej w Gródku 24-08-2019r. PDF Drukuj Email

W sobotę o godz. 21:26 jednostka OSP Stróże została zadysponowana do akcji poszukiwań zaginionej osoby w lesie w Gródku.

Przed północą odnaleziono zaginionego 44-latka. Miał liczne rany głowy. Trafił do szpitala.

44-letni mieszkaniec Gródka w gminie Grybów w sobotę wybrał się z dwoma innymi mężczyznami na grzyby. W lesie rozdzieli się i stracili ze sobą kontakt. Mimo licznych nawoływań, 44-latek nie odezwał się. Było około godz. 15.

Rodzina grzybiarza najpierw na własną rękę rozpoczęła jego poszukiwania. Gdy te nie przyniosły skutku powiadomili służby ratunkowe. Sprawa była pilna, bo jak się okazało 44-latek jest chory na cukrzycę. W akcję włączyli się policjanci i strażacy zawodowi oraz ochotnicy. Po godz. 21 do poszukiwań włączyli się ratownicy z Grupy Krynickiej GOPR i ratownicy z psami z Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. Przeszukiwano najbliższe okolice oraz las.

Szeroko zakrojona akcja przyniosła oczekiwany skutek. Przed północą mężczyzna został odnaleziony przez patrol GOPR na quadzie. 44-latek miał liczne rany głowy ale był przytomny. Został przekazany załodze pogotowia ratunkowego, która udzieliła mu pierwszej pomocy, a następnie przetransportowała do szpitala.

W poszukiwaniach brali udział: OSP Siołkowa OSP Biała Niżna, OSP Gródek, OSP Grybów-Biała, OSP Stróże, OSP Polna, OSP Wyskitna, OSP Kąclowa, OSP Stara Wieś, JRG1 Nowy Sącz 341k90, GOPR, OSP GRS Nowy Sącz, Policja i ZRM K02 54 Grybów.

Po północy nasi druhowie powrócili do jednostki i zakończyli działania.

MG

Poprawiony: niedziela, 25 sierpnia 2019 21:42
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 58

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterNowe Osoby31
mod_vvisit_counterNowi Wczoraj86
mod_vvisit_counterW tygodniu429
mod_vvisit_counterW miesiącu324
mod_vvisit_counterRazem1623252

IP Gościa: 18.234.255.5
,
Data: Gru 05, 2020

Statystyki

Użytkowników : 89
Artykułów : 247
Reklama