Szukaj

Reklama

Ankieta

Co sądzicie o nowej stronie OSP Stróże?
 
Strona główna
Reklama

OSP Stróże - aktualności
Pożar budynków przy ul. Parkowej w Grybowie 18-06-2017r. PDF Drukuj Email

W nocy 18 czerwca 2017r o godz. 2:37 nastąpił wyjazd jednym samochodem GCBA do pożaru w Grybowie przy ul. Parkowej. Płonął tam opuszczony drewniany budynek mieszkalny a płomienie zaczynały obejmować zamieszkałe sąsiednie budynki po obu jego stronach. Działania przybyłych jednostek polegały na obronie sąsiednich domów oraz innych zabudowań a następnie na stłumieniu pożaru i dogaszeniu pogorzeliska. W związku z niebezpieczeństwem zawalenia się budynku, podjęto decyzję o jego całkowitej rozbiórce. W działaniach uczestniczyło 11 zastępów straży: OSP KSRG Grybów - Biała, OSP KSRG Stróże, OSP KSRG Ptaszkowa, OSP KSRG Krużlowa W., OSP Siołkowa, OSP Stara Wieś, OSP Biała Niżna, OSP Kąclowa, OSP Gródek, JRG1 Nowy Sącz (2 zastępy), Policja i Pogotowie Energetyczne oraz Gazowe. Nasze działania trwały do godziny 6:15. Uratowano kilka budynków w zwartej zabudowie i na szczęście brak było osób poszkodowanych.

Więcej zdjęć w galerii.

MG

Poprawiony: poniedziałek, 19 czerwca 2017 09:37
 
Wypadek z udziałem motocykla i samochodu osobowego 15-06-2017r. PDF Drukuj Email

 

Dokładnie w święto "Bożego Ciała" o godzinie 15:02 15 czerwca 2017r. zostaliśmy wezwani do wypadku jaki miał miejsce w Stróżach - Centrum na drodze wojewódzkiej 981 Tarnów - Krynica.

Błyskawicznie na miejsce akcji jednym zastępem GCBA dotarliśmy i rozpoczęliśmy działania polegające na zabezpieczeniu miejsca wypadku, kierowaniu ruchem oraz pomocą osobom poszkodowanym.

Na miejscu wypadku zastaliśmy uszkodzony na środku jezdni samochód marki Opel Corsa oraz na poboczu jezdni motocykl Yamaha i dwie osoby poszkodowane.

Ponieważ byliśmy na miejscu akcji pierwsi, nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, kierowaniu ruchem  pojazdów, odpięciu klem akumulatora w samochodzie osobowym i udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym.

Najbardziej poszkodowana osoba to kierowca motocykla, siedział na krawężniku chodnika z obrażeniami prawej kończyny dolnej - udzielono mu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, unieruchamiając kończynę i zabezpieczając ranę oraz udzielając wsparcia psychicznego.

Następnie na miejsce wypadku przybyła policja z Grybowa a po chwili Zespół Ratownictwa Medycznego, któremu przekazano osobę poszkodowaną.
W wypadku uczestniczyła również pasażerka motocykla doznając lekkiego obtarcia na dolnej kończynie oraz kierująca samochodem osobowym, mieszkanka Stróż. Obie te osoby nie uskarżały się na żadne dolegliwości i pozostawały na miejscu zdarzenia. Kierowca motocykla z powiatu nowosądeckiego został zabrany karetką pogotowia do szpitala. Na miejsce akcji przybyła również jednostka PSP z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr1 z Nowego Sącza.

Dalsze nasze działania polegały na kierowaniu ruchem drogowym i przepuszczaniu wahadłowym pojazdów do momentu zakończenia działań wyjaśniających przyczyny wypadku przez przybyłą jednostkę policji drogowej. Następnie pomogliśmy usunąć uszkodzone pojazdy poprzez załadunek na lawety i posprzątanie jezdni z pozostałości kolizji. Na tym nasze działania trwające ponad godzinę zostały zakończone i wróciliśmy do remizy.

Więcej zdjęć w galerii.

MG

Poprawiony: piątek, 16 czerwca 2017 10:53
 
Gminne zawody pożarnicze w Grybowie 04-06-2017r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 4 czerwca 2017r na stadionie sportowym w Grybowie odbyły się  Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze jednostek OSP z terenu miasta i gminy Grybów. Podczas zawodów rozegrano trzy konkurencje, tj. musztrę , sztafetę pożarniczą 7x50 oraz ćwiczenie bojowe. W zawodach wzięły udział wszystkie jednostki OSP funkcjonujące w mieście i gminie Grybów. Wystartowało łącznie 21 drużyn w tym 17 męskich i 4 kobiece. Z naszej jednostki w zawodach udział wzięła drużyna męska i żeńska.

W zaciekłej rywalizacji nasza drużyna kobieca przegrała minimalną różnicą punktową z OSP Grybów-Biała i ostatecznie zajęła 4 miejsce.

Natomiast drużyna męska zajęła 14 miejsce.

W grupie kobiet czołowe miejsca zajęły:
I miejsce – OSP Ptaszkowa
II miejsce – OSP Krużlowa Wyżna
III miejsce – OSP Grybów – Biała

W grupie mężczyzn czołowe miejsca zajęły:
I miejsce – OSP Ptaszkowa
II miejsce – OSP Krużlowa Wyżna
III miejsce – OSP Florynka

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom zawodów, zwłaszcza druhnom i druhom reprezentującym naszą jednostkę serdecznie gratulujemy. Link  do galerii

MG

Poprawiony: poniedziałek, 12 czerwca 2017 12:35
 
Utwardzenie placu wokół remizy i remont garażu - maj 2017r. PDF Drukuj Email

Na terenie remizy w ostatnich dniach trwają prace przy utwardzaniu placu wjazdowego oraz terenu wokół budynku, gdzie kładziona jest kostka brukowa. Prace te wykonuje firma Rod Bruk Józef Rodak z Siołkowej a inwestycję finansuje Urząd Gminy Grybów. Natomiast w garażu została skuta wylewka, a cały garaż i wyjazd został obniżony w celu przystosowania go dla nowego wozu strażackiego. Następnie utwardzono tłuczniem, zazbrojono i wylano nową wylewkę  w garażu i na wjeździe do niego. Udało się to dokonać dzięki środkom przekazanym przez Radę Sołecką, wsparciu finansowemu Wójta Gminy Grybów, Sołtysa Krzysztofa Olszaneckiego, Radnych ze Stróż oraz własnych środków pieniężnych, jak również dzięki zaangażowaniu i pracy wielu druhów. Szczególne podziękowania składamy firmie DAMEX Damian Malinowski za nieodpłatne wypożyczenie narzędzi i sprzętu budowlanego, Firmie Transportowej Marek Szpila - za zasponsorowanie i dostarczenie klińca na utwardzenie garażu oraz nieodpłatne użyczenie koparki. Firmie Pana Wojciecha Nowaka ze Stróż Zalesia za dokonanie pomiarów i użyczeniu szalunków oraz za okazaną pomoc podczas prac przy garażu. Wszystkim tym osobom i firmom składamy serdeczne podziękowania. Pozostaje jeszcze dokończenie układania kostki, dołożenie segmentów automatycznej bramy garażowej, wykonania tynków w garażu na obniżonej części oraz pomalowania garażu. Pozostanie do wykonania rozplantowanie ziemi i posianie trawy obok ułożonej kostki.

 

Poprawiony: czwartek, 01 czerwca 2017 09:44
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 43

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterNowe Osoby16
mod_vvisit_counterNowi Wczoraj39
mod_vvisit_counterW tygodniu98
mod_vvisit_counterW miesiącu1001
mod_vvisit_counterRazem1225382

IP Gościa: 3.80.38.5
,
Data: Lut 19, 2019

Statystyki

Użytkowników : 78
Artykułów : 186
Reklama