Szukaj

Reklama

Ankieta

Co sądzicie o nowej stronie OSP Stróże?
 
Strona główna
Reklama

OSP Stróże - aktualności
Zebranie sprawozdawcze OSP Stróże za 2018r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 27 stycznia 2019r. w budynku remizy strażackiej w Stróżach odbyło się zebranie sprawozdawcze OSP Stróże za 2018 r. W zebraniu uczestniczyli członkowie OSP i MDP, zaproszeni goście, sponsorzy oraz mieszkańcy naszej miejscowości. Z zaproszonych gości w spotkaniu uczestniczyli: Senator RP Stanisław Kogut, Burmistrz Miasta Grybów a zarazem Prezes Zarządu M.G. OSP Paweł Fyda, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP dh Paweł Motyka, Komendant M.G. ZOSP dh Piotr Wysowski, Radni Gminy Grybów: Monika Janur, Kazimierz Igielski i sołtys Stróż dh Krzysztof Olszanecki.  Podsumowano działalność jednostki w 2018r. oraz przedstawiono plan na 2019 rok.

Ogólnie w 2018 roku nasza jednostka wyjeżdżała alarmowo 22 razy z czego 5 razy do gaszenia pożarów a 17 razy do innych zdarzeń, w tym do zdarzeń drogowych, powalonych drzew i innych zagrożeń. Był to dla strażaków z naszej jednostki bardzo spokojny rok, jednak nie spowodowało to osłabienia naszej czujności ani zapału w działaniach. Kilku naszych druhów ukończyło szkolenia podstawowe a także specjalistyczne, podnoszące ich kwalifikacje. Nasza jednostka ćwiczyła wspólnie z innymi jednostkami w organizowanych ćwiczeniach dla jednostek OSP z terenu gminy i powiatu, brała udział w zawodach pożarniczo-sportowych. Młodzież z MDP uczestniczyła w turnieju wiedzy pożarniczej pt. "Młodzież zapobiega pożarom" oraz w zawodach sprawnościowo-pożarniczych dla MDP.

Jak co roku nasza jednostka brała udział w wielu uroczystościach państwowych i kościelnych, była organizatorem w naszej miejscowości Gminnego Dnia Strażaka połączonego z poświęceniem nowo zakupionych samochodów pożarniczych. Zabezpieczała lokalne imprezy m.in.: Festyn Parafialny, Prymicje, XXVII Biesiadę u Bartnika i inne.

Dzięki wsparciu Radnych Gminnych poprzedniej kadencji w pozyskaniu środków finansowych oraz dofinansowaniu Wójta Gminy Grybów udało się wykonać wiele inwestycji w budynku remizy oraz wokół, min.: wymieniono ogrodzenie, przeprowadzono remont więźby dachowej, doposażono jednostkę w sprzęt strażacki i umundurowanie a także inne.

W sumie wartość wykonanych prac oraz zakupionego sprzętu przekroczyła kwotę 100 tyś zł. Obecnie prowadzony jest remont sali głównej w budynku remizy.

Jesteśmy wdzięczni przede wszystkim mieszkańcom, sponsorom, Radnym Gminnym, Wójtowi Gminy Grybów za wsparcie i życzliwość w realizacji naszych celów.

Oby ten 2019 rok był spokojny i szczęśliwy dla nas wszystkich.

MG

Poprawiony: sobota, 02 lutego 2019 17:52
 
Pożar w kotłowni na plebani w Stróżach 21-01-2019r. PDF Drukuj Email

O godz. 17:57 w poniedziałek 21 stycznia dźwięk syren poderwał naszą jednostkę do działań ratowniczych. Świadkowie zauważyli pożar kotłowni w budynku plebani w Stróżach. Zadysponowano dwa nasze zastępy oraz sąsiednie jednostki: OSP Białą NIżną i OSP KSRG Grybów-Białą, a także zastęp PSP z JRG1 z Nowego Sącza. Dzięki błyskawicznej akcji naszej jednostki, która już po kilku minutach była na miejscu działania, udało się ocalić obiekt a żadna osoba nie została poszkodowana. Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono pożar w pomieszczeniu kotłowni. Na miejscu był już patrol Policji. Ponieważ budynek plebani był zamknięty a próby kontaktu z księżmi nie przyniosły skutku, podjęto decyzję o wybiciu szyby w oknie i wejściu do obiektu. Pożarem objęty był składowany opał w pomieszczeniu kotłowni. Udało się go stłumić w zarodku a następnie usunąć opał na zewnątrz budynku. Wewnątrz panowała dosyć wysoka temperatura, a w sąsiednim pomieszczeniu również był składowany opał. Strach pomyśleć, co mogłoby się zdarzyć gdyby nie tak szybkie działania służb ratowniczych. Na miejsce akcji przybyła również załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, na szczęście nie musiała podejmować interwencji. Działania służb ratunkowych i naszej jednostki trwały do godziny 19:35.

MG

Poprawiony: wtorek, 22 stycznia 2019 13:24
 
Wyjazd do zmycia plamy po potrąceniu pieszego w Stróżach 18-01-2019r. PDF Drukuj Email

W piątek 18 stycznia 2019 roku o godzinie 12:15 miał miejsce wyjazd do centrum Stróż, gdzie potrącony został pieszy. Zdarzenie miało miejsce na wysokości sklepu HIT-POL ok. godziny 9:00 rano na drodze wojewódzkiej 981. Starszy mężczyzna przechodząc przez jezdnię został potrącony przez samochód osobowy marki Volkswagen. Z urazem głowy został zabrany przez ZRM do szpitala. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci wyjaśniając jak doszło do potrącenia a działanie naszej jednostki polegało na posprzątaniu jezdni i zmyciu plamy krwi.

MG.

Poprawiony: piątek, 18 stycznia 2019 14:45
 
Kolizja busa z samochodem osobowym 20-12-2018r. PDF Drukuj Email

W czwartek 20 grudnia o godzinie 13:00 jednostka nasza została wezwana do zdarzenia jakie miało miejsce w Stróżach na drodze powiatowej Stróże - Łużna. Bus zderzył się z samochodem osobowym i wpadł do rowu. Busem podróżowało 6 osób na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierującej samochodem osobowym, która ucierpiała w zdarzeniu zespół Ratownictwa Medycznego udzielił pomocy, jednak obyło się bez konieczności zabrania jej do szpitala. W akcji uczestniczył zastęp OSP Stróże, OSP Polna oraz 2 zastępy z PSP w Nowym Sączu, Policja oraz ZRM. Ruch pojazdów odbywał się wahadłowo. Działania trwały nieco ponad godzinę.

MG

Poprawiony: czwartek, 20 grudnia 2018 20:41
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 52

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterNowe Osoby15
mod_vvisit_counterNowi Wczoraj46
mod_vvisit_counterW tygodniu252
mod_vvisit_counterW miesiącu1444
mod_vvisit_counterRazem1470692

IP Gościa: 35.175.113.29
,
Data: Lut 28, 2020

Statystyki

Użytkowników : 86
Artykułów : 224
Reklama