Szukaj

Reklama

Ankieta

Co sądzicie o nowej stronie OSP Stróże?
 
Strona główna
Reklama

OSP Stróże - aktualności
Wyjazdy do podtopień 06-05-2017 PDF Drukuj Email

W sobotnie popołudnie 6 maja po intensywnych opadach deszczu, zostaliśmy wezwani do zagrożeń podtopieniami w miejscowości Kąclowa a następnie w Stróżach Niżnych za torami. Na szczęście sytuacja poprawiała się z minuty na minutę i nie mieliśmy dużo pracy. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsc, udrożnieniu przepustów, usunięciu naniesionych przez spływającą wodę kamieni i szlamu z jezdni oraz na monitorowaniu sytuacji. Działania nasze trwały niespełna dwie godziny od godz 17:50 do 19:30.

MG

Poprawiony: sobota, 06 maja 2017 21:45
 
Warta przy „Grobie Pańskim” PDF Drukuj Email

Tradycyjnie w Wielki Piątek i Wielką Sobotę jednostka OSP Stróże trzymała wartę przy Grobie Pańskim w kościele parafialnym w Stróżach. Zarówno starsi druhowie jak i młodzieżowcy z MDP.

Galeria

Poprawiony: sobota, 22 kwietnia 2017 08:30
 
Podziękowania PDF Drukuj Email


Ochotnicza Straż Pożarna w Stróżach na czele z jej zarządem składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom prywatnym i firmom za okazałą życzliwość i wsparcie naszej jednostki w realizacji celu, jakim jest zakup nowszego samochodu pożarniczo - ratowniczego. Nadal prowadzimy akcję zbierania środków na ten cel i prosimy o wsparcie przekazując środki na konto naszej jednostki w BS Grybów nr konta: 65 8797 0003 0000 0000 0273 0001.


Poniżej lista firm i instytucji, które już wsparły naszą jednostkę:

Gospodarstwo pasieczne "Sądecki Bartnik" Sp. z o.o. w Stróżach, Salon Meblowy F.H. Stanisław Zając w Białej Niżnej, Firma Betoniarsko-Kamieniarska Kazimierz Kantor w Stróżach, F.H.U."Hajduga" Paweł Hajduga w Stróżach, Usługi komunalne i transportowe Marek Szpila w Stróżach, Roboty Budowlane Zdzisław Kantor w Stróżach, "BUDIKOMPLEKS Wojciech Znamirowski w Stróżach, F.H.U. MARBIT Mariusz Gruca w Stróżach, Roboty remontowo-wykończeniowe DURLAK Dariusz Durlak w Stróżach,  POLl-NET Robert Wojna w Biesnej, MIKA SP. z o.o. w Stróżach, TELBESKID Sp. z o.o. w Nowym Sączu, F.H.U DAMEX Damian Malinowski w Grybowie, MTM Sp. J. Jędrusik, Ogorzałek w Stróżach, Usługi ogólnobudowlane PUTZER Grzegorz Job w Stróżach, N.D.M. MEBLOTED Tadeusz Kmak w Białej Niżnej, F.H.U. Auto-Mix Marcin Kłapacz w Białej Niżnej, F.H.U. BODEN Stanisław Kłapacz w Stróżach, F.H.U Stacja paliw Henryk Kłapacz w Białej Niżnej, Apteka S.C. Czajka w Stróżach, FENESTRAN Sp. z o.o. Jacek Rzemiński i Grzegorz Rączkowski w Stróżach, Firma PINUSTECH Jacek Rzemiński w Stróżach, Firma LIDER Grzegorz Dyl w Stróżach, Firma I-KOM Adam Janusz w Bobowej, "El-Mat" Usługi Elektryczne Mateusz Święs w Stróżach, SOLARCOM.PL mgr inż. Marcin Mól w Stróżach, NOW-TECH Daniel Nowak w Stróżach, F.H.U. Muslik S.C. Wojciech Musiał Małgorzata Lichoń w Stróżach, ABM SOLID S.A. w Grybowie, F.H. KRIS  Krystyna Gryboś w Stróżach, Doradztwo Techniczne Bogdan Góra w Stróżach.

Poprawiony: środa, 22 listopada 2017 11:20
 
Pożary suchych traw 01-04-2017r. PDF Drukuj Email

W sobotę 1 kwietnia po południu o godz. 15:10 zostaliśmy zadysponowani dwoma samochodami do gaszenia pożaru na pograniczu Stróż i Słopnej. Z daleka było widać dym unoszący się do góry  z palącej się łąki. Po przybyciu na miejsce pożaru ogień częściowo był opanowany przez okolicznych mieszkańców, którzy ruszyli z interwencją, ponieważ zagrożone pożarem były dwa domy, składowane deski oraz las. Wypaleniu uległo ok. pół hektara łąki i krzaków. Ugaszenie pożaru zajęło nieco ponad pół godziny.W akcji uczestniczyły tylko nasze dwa zastępy.

15 minut po powrocie do remizy z akcji w Słopnej zostaliśmy wezwani do kolejnego pożaru. Tym razem jednym zastępem gasiliśmy płonącą łąkę przy rzece Białej w Stróżach. Zagrożona ogniem była wiklina. Podobnie jak poprzednio akcja trwała ponad 30 min.

To jeszcze nie koniec i nie Prima- Aprilis. Tuż po godzinie 21:00 po raz 3 w sobotę wyjechaliśmy jednym zastępem do gaszenia suchej trawy na brzegu rzeki Białej. Tym razem paliło się ok. 10 arów brzegu rzeki na pograniczu Stróż i Białej Niżnej w okolicy kładki przez rzekę.W akcji uczestniczyła tylko nasza jednostka i do remizy wróciliśmy przed 22:00.

 

MG

Poprawiony: sobota, 01 kwietnia 2017 21:17
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 41

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterNowe Osoby40
mod_vvisit_counterNowi Wczoraj57
mod_vvisit_counterW tygodniu142
mod_vvisit_counterW miesiącu812
mod_vvisit_counterRazem1182372

IP Gościa: 54.235.48.106
,
Data: Lis 20, 2018

Statystyki

Użytkowników : 74
Artykułów : 179
Reklama