Szukaj

Reklama

Ankieta

Co sądzicie o nowej stronie OSP Stróże?
 
Strona główna
Reklama

OSP Stróże - aktualności
Pożar sadzy w Białej Niżnej 21-01-2017 PDF Drukuj Email

W sobotni wieczór 21 stycznia 2017 roku o godzinie 18:15 zostaliśmy wezwani do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Białej Niżnej. Na miejscu akcji działanie prowadziła już jednostka OSP Grybów-Biała oraz JRG1 PSP z Nowego Sącza. Nasze działania trwały godzinę do 19:17.

MG

 
Ćwiczenia z ratownictwa na akwenach zalodzonych 14-01-2017 r. PDF Drukuj Email

W sobotę 14 stycznia 2017r. nasza jednostka brała udział w ćwiczeniach z ratownictwa na akwenach zalodzonych dla jednostek OSP wchodzących w skład Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego.
Nasz jeden zastęp wspólnie z druhami z OSP Tęgoborze, OSP Rożnów oraz OSP Gródek nad Dunajcem uczestniczył w symulacjach ratowania osób, pod którymi załamał się lód. Zajęcia miały miejsce na stawach w Kurowie. Ćwiczenia prowadzone były z użyciem dostępnego sprzętu m.in. drabin jak również z użyciem sań lodowych, które są na wyposażeniu naszej jednostki.

 

Więcej zdjęć w galerii

MG

Poprawiony: środa, 18 stycznia 2017 08:49
 
Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla naszej jednostki. PDF Drukuj Email

 

Drodzy Mieszkańcy Stróż

Szanowni Przedsiębiorcy

Jesteśmy z Wami już od ponad 50 lat. Służymy stałym Mieszkańcom i naszym Gościom
w ochronie osób i mienia. Przez długi czas naszego funkcjonowania wielu spośród Was osobiście doświadczyło naszej pomocy i ochrony w walce z żywiołami, choć z dużym żalem wspominamy tych naszych podopiecznych, dla których nasze wsparcie było niewystarczające.

W uznaniu naszej służby często spotykamy się z wyrazami Waszej wdzięczności
i życzliwości, co bardzo nas inspiruje i motywuje do dalszej wytężonej służby. Służymy
i chcemy nadal służyć. Nasza jednostka liczy dziś 68 ochotników strażaków i druhów. Od 2004 roku OSP Stróże uczestniczy w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, grupującym wszystkie jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz wybrane OSP z terenu całego kraju. Co roku nasza Straż uczestniczy w co najmniej 50-90 akcjach ratowniczych (pożarach, powodziach, trąbach powietrznych, zdarzeniach w ruchu drogowym i kolejowym). Strażacy i druhowie angażowani są także przy organizacji wszelkich plenerowych imprez masowych i uroczystości państwowych, kościelnych i wiejskich.

Dalsze kontynuowanie naszej misji ochronnej wymaga odpowiedniej bazy materialnej, obejmującej różnorodny sprzęt gaśniczy, ratowniczy i odpowiednie środki transportu. Dziś nasza Jednostka posiada dwa samochody pożarnicze: 40-letni średni samochód pożarniczy GBA m. STAR oraz 16-letni ciężki samochód pożarniczy GCBA m. JELCZ. Oba pojazdy wymagają kosztownych remontów, m.in.: uszczelniania cieknących zbiorników na wodę, napraw blacharsko-lakierniczych oraz mechanicznych, często przekraczających ich wartość. Utrzymanie pełnej gotowości operacyjnej naszej Straży wymaga wymiany wozów bojowych na nowsze i bardziej niezawodne, w tym szczególnie przystosowane do wjazdu w ciężki, górzysty teren (napęd 4x4).

Jesteśmy jednostką non profit i wszelkie wydatki możemy planować jedynie do wysokości środków pozyskanych od naszych Dobroczyńców i z dotacji budżetowych. Prowadzimy obecnie zbiórkę środków na zakup średniej klasy bojowej samochodu pożarniczego używanego, ale posiadającego pełną sprawność eksploatacyjną, zwłaszcza w ciężkim terenie leśnym, górzystym. Cenę nabycia wozu planujemy w granicach 95÷100 tys. zł,
w zależności od wyposażenia.

Państwa wsparcie może przyjąć jedną z niżej zaproponowanych form:

  1. Osoby fizyczne, sporządzające roczne zeznania podatkowe: PIT28, PIT36, PIT36L, Pit37, PIT38, PIT39, PIT CFC

Darczyńcy mogą zadysponować na naszą rzecz 1% podatku dochodowego poprzez wpisanie w odpowiednie pole Zeznania rocznego nr KRS 0000116212, należącego do Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Warszawie. Aby kwota wsparcia trafiła na bankowy rachunek OSP w Stróżach dodatkowo prosimy w polu „cel szczegółowy 1 %” Zeznania wskazać: OSP Stróże w gm. Grybów. Prosimy nadto zaznaczyć pole dot.„wyrażenia zgody” na przekazanie nam informacji o osobie Darczyńcy, abyśmy mogli swoje podziękowanie skierować pod właściwy adres.

  1. Wszystkie Osoby i Firmy

Każdy może też przekazać dobrowolne darowizny „w koszty swojej działalności” przekazując darowaną kwotę na rachunek bankowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Warszawie nr 73 1240 6074 1111 0000 4993 0359¸ prowadzony przez Bank PEKAO S.A. koniecznie ze wskazaniem w treści przekazu: darowizna dla OSP Stróże w gm. Grybów.Zaliczenie darowizny w ciężar kosztów działalności gospodarczej jest możliwe do wysokości 10 % dochodu, przy czym darowaną sumę należy wykazać w Zeznaniu rocznym w załączniku „PIT-O”(osoby fizyczne) lub
w Zeznaniu rocznym w załączniku „CIT-8 O” (osoby prawne).

  1. Wszystkie Osoby i Firmy

Każdy może też przekazać dobrowolne datki na ten cel bezpośrednio strażakom
z naszej jednostki, odwiedzającym Wasze domy i Firmy lub wpłacić na rachunek nr:
65 8797 0003 0000 0000 0273 0001, prowadzony w BS Grybów dla naszej OSP
w Stróżach.

Za każdą pomoc i okazane wsparcie w realizacji zamierzonego zadania, wszystkim Dobrodziejom: Osobom i Firmom, Zarząd OSP Stróże oraz wszyscy druhowie i druhny składają serdeczne podziękowania.

 

Zarząd OSP Stróże

Poprawiony: środa, 28 grudnia 2016 23:09
 
Kolizja 2 samochodów na drodze wojewódzkiej w Stróżach 21-12-2016r. PDF Drukuj Email

W Środę 21 grudnia 2016r. ok godziny 21.20  na drodze wojewódzkiej 981 w Stróżach Niżnych na prostym odcinku Stróże - Wilczyska doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych:  VW Passata oraz Opla Corsy. Podróżujący Passatem kierowca wraz z pasażerem to mieszkańcy gminy Grybów, najechał na tył podróżującego Oplem kierowcy i pasażera mieszkańców gminy Bobowa. Poszkodowane w zdarzeniu 3 osoby podróżujące samochodami zostały zabrane do szpitala. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, rozłączeniu w uszkodzonych pojazdach akumulatorów oraz zakręceniu butli z gazem w jednym z samochodów i kierowaniu ruchem pojazdów na drodze wahadłowo. Poszkodowanym dwóm osobom udzielono kwalifikowanej pomocy przedmedycznej przed przybyciem na miejsce zdarzenia karetek pogotowia.  Następnie udzielono pomocy w załadunku uszkodzonych pojazdów na lawety, posprzątano jezdnię z pozostałości po kolizji i zakończono działania tuż po północy. W akcji oprócz naszej jednostki uczestniczyły dwie karetki ZRM, Policja oraz jednostka PSP z JRG1 w Nowym Sączu.

Poprawiony: wtorek, 24 października 2017 14:07
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 38

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterNowe Osoby66
mod_vvisit_counterNowi Wczoraj70
mod_vvisit_counterW tygodniu136
mod_vvisit_counterW miesiącu1142
mod_vvisit_counterRazem1056602

IP Gościa: 54.242.236.164
,
Data: Lut 19, 2018

Statystyki

Użytkowników : 55
Artykułów : 166
Reklama