Szukaj

Reklama

Ankieta

Co sądzicie o nowej stronie OSP Stróże?
 
Strona główna
Reklama

OSP Stróże - aktualności
Turniej wiedzy pożarniczej w Białej Niżnej 13-03-2018 r. PDF Drukuj Email

We wtorek 13 marca 2018 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Niżnej odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju udział wzięło około 50 uczestników z terenu miasta i gminy Grybów. Naszą jednostkę reprezentowali młodsi druhowie: Łukasz Lach i Kuba Musiał a opiekunem był Prezes Stanisław Baran.

Każdy z uczestników miał do rozwiązania test pisemny.

Nad przebiegiem eliminacji czuwała Komisja w składzie:

Przewodniczący – bryg. Marian Marszałek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz członkowie: Marian Chronowski Wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Grybowie i Maria Majcher – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Grybowie

Po rozwiązaniu testów klasyfikacja przedstawiała się następująco:

uczniowie szkół podstawowych kl I – VI

I miejsce Jan Michalik

II miejsce Agnieszka Filip

III miejsce Mateusz Frączek


uczniowie  szkół podstawowych kl VII oraz gimnazjum

I miejsce Natalia Smoła

II miejsce Martyna Fyda

III miejsce Barbara Smoła


uczniowie szkół średnich

I miejsce Patryk Studziński

II miejsce Ewa Matuła

III miejsce Piotr Romanek

 

Na eliminacje powiatowe pojadą zdobywcy I miejsc.

Nasi reprezentanci mimo dobrych wyników nie zakwalifikowali się na eliminacje powiatowe.

W imieniu Zarządu OSP i kolegów druhów gratulujemy udziału i dziękujemy za włożony wkład w przygotowanie do turnieju.

MG

Poprawiony: niedziela, 18 marca 2018 21:44
 
Walne zebranie sprawozdawcze OSP Stróże 28-01-2018 r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 28-I-2018r. o godz. 17:00 w budynku remizy strażackiej w Stróżach odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2017 rok Ochotniczej Straży Pożarnej w Stróżach.

Na zebranie licznie przybyli zaproszeni goście, m.in.: Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu st. bryg. Waldemar Kuźma, Komendant Miejsko - Gminny Związku OSP st. kpt. Piotr Wysowski, V-ce Prezes Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego dh Marian Chronowski, Radny Powiatowy Antoni Poręba, Radny Powiatowy Józef Broński, Radni Gminni oraz lokalni przedsiębiorcy i mieszkańcy.

Podczas zebrania przedstawione zostały sprawozdania z działalności jednostki OSP Stróże w 2017r. Był to owocny rok, zrealizowano wiele inwestycji na terenie wokół remizy: m.in. utwardzono plac i ułożono kostkę brukową, wymieniono część siatki ogrodzeniowej, ale i wewnątrz budynku a szczególnie obniżono wjazd do garażu i sam garaż. Jednak największą i najważniejszą zeszłoroczną inwestycją była wymiana wysłużonych wozów strażackich na nowsze. Wszystkie te inwestycje nie były by możliwe, gdyby nie dofinansowanie Wójta gm. Grybów i zabiegi naszych radnych gminnych wraz z sołtysem Stróż, ale także dzięki wsparciu mieszkańców, wielu firm oraz przychylnych ludzi i zaangażowaniu wszystkich członków naszej jednostki.

Obecnie możemy poszczycić się dwoma pięknymi samochodami strażackimi, które pełnią służbę bojową od listopada 2017r.

Naczelnik OSP Stróże Tomasz Kasztelewicz przedstawił raport z działalności bojowej naszej jednostki w 2017r. Z ważniejszych punktów należy wymienić  liczbę wyjazdów bojowych do akcji 34 razy z czego do pożarów 17 razy i do innych zdarzeń 17.

Nasi druhowie uczestniczyli w wielu szkoleniach i ćwiczeniach tak wewnętrznych jak i zewnętrznych wspólnie z innymi jednostkami OSP.
Przepracowali społecznie wiele godzin, szkolili się na kursach podnosząc swoje umiejętności w tym: szkolenie podstawowe dwustopniowe strażaka-ratownika ukończyło 3 druhów, techniczne 4, dowódców kierujących działaniami ratowniczymi 3 a kwalifikowanej pomocy przedmedycznej 1.

Podczas zebrania w głosowaniu jednogłośnie udzielono Zarządowi OSP Stróże absolutorium za 2017r

Dziękujemy za przybycie na zebranie oraz za wiele ciepłych słów pod adresem naszej jednostki, które zostały wypowiedziane przez zabierających głos gości podczas dyskusji.

Sekretarz OSP
Mariusz Gruca

Poprawiony: środa, 21 lutego 2018 09:27
 
Pożar sadzy w przewodzie kominowym w Białej Niżnej 18-02-2018r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 18 lutego o godzinie 18:11 miał miejsce wyjazd do Białej Niżnej, gdzie paliły się sadze w kominie budynku mieszkalnego. Wspólnie z jednostką KSRG z OSP Grybów-Biała ugaszono i przeczyszczono przewód kominowy, przewietrzono pomieszczenia w budynku i zakończono działania o godz. 19:31.

MG

Poprawiony: niedziela, 18 lutego 2018 21:04
 
Kolizja 3 samochodów w Stróżach 06-02-2018r. PDF Drukuj Email

We wtorek 6 lutego 2018 miał miejsce wyjazd GBARt do kolizji 3 samochodów na drodze wojewódzkiej 981 w Stróżach. Brak osób poszkodowanych. Akcja trwała od 13:25 do 14:20.

MG

Poprawiony: wtorek, 06 lutego 2018 20:14
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 40

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterNowe Osoby19
mod_vvisit_counterNowi Wczoraj47
mod_vvisit_counterW tygodniu223
mod_vvisit_counterW miesiącu765
mod_vvisit_counterRazem1169492

IP Gościa: 54.162.133.222
,
Data: Paź 19, 2018

Statystyki

Użytkowników : 73
Artykułów : 177
Reklama