Strona główna Komunikaty Szkolenie podstawowe strażaków z jednostek OSP.

Szkolenie podstawowe strażaków z jednostek OSP. PDF Drukuj Email

W piątek 18-grudnia 2015r w remizie OSP w Stróżach zakończyło się egzminem i uroczystym ślubowaniem szkolenie podstawowe strażaków ochotników z terenu gminy Grybów i Korzenna.

W szkoleniu udział wzięło 29 strażaków ochotników w tym 9 kobiet. Szkolenie zakończyło się pisemnym egzaminem teoretyczny oraz egzaminem praktycznym. Druhowie i druhny przez kilka tygodni zdobywali niezbedną wiedzę i umiejętności konieczne w ratowaniu ludzi i mienia podczas różnego rodzaju zdażeń.

Sam egzamin nadzorowany był przez władze wojewódzkie oraz powiatowe PSP jak również Zarząd Związku OSP RP Miasta i Gminy Grybów oraz Urząd Gminy Grybów. Wszyscy kursanci ukończyli szkolenie i otrzymali dyplom Strażaka-ratownika. Również uczestnicy szkolenia złożyli przyrzeczenie na sztandar oraz oficjalnie zostali przyjęci do grona strażaków ratowników OSP zasilając swoje jednostki.

Gratulujemy wszystkim i liczymy na Was!

Z naszej jednostki w kursie uczestniczyło dwie osoby i pozytywnie zakończyło szkolenie.

MG>

Poprawiony: niedziela, 20 grudnia 2015 21:36