Nocny pożar stolarni w Gródku 04-03-2017r. PDF Drukuj Email

Tuż przed godziną 21:00 w sobotni wieczór 4 marca 2017 r. syrena strażacka poderwała naszą jednostkę do działań w sąsiednim Gródku. Dwoma samochodami pożarniczymi dotarliśmy na miejsce, gdzie szalał duży pożar i przez silny wiatr rozprzestrzeniał się bardzo szybko na inne budynki. Ogniem objęty był cały dach nad zakładem stolarskim oraz częścią przylegającej do niego stajni a także ogień zaczął trawić ścianę drewnianego domu przy stolarni i szybko przenosił się na kolejne obiekty min. dach stodoły, wiatę garażową , skład opału i kolejny budynek gospodarczy. Strażacy z miejscowej jednostki w Gródku jako pierwsi byli na miejscu i przystąpili do ratowania budynku mieszkalnego, gdzie ogień trawił zewnętrzną ścianę budynku. Nasz zastęp jako drugi przybył na miejsce zdarzenia i od razu przystąpił do obrony sąsiednich budynków, które zaczynał obejmować również pożar. Kolejno na miejsce akcji docierały kolejne jednostki OSP z pobliskich miejscowości i nasz drugi zastęp, łącznie 7 zastępów OSP oraz 4 jednostki z PSP z Nowego Sącza. Akcja ratownicza trwała do późnej nocy, bo do remizy wróciliśmy dopiero o godzinie 2:15 a na miejscu pozostała jeszcze miejscowa jednostka OSP. Udało się uratować znacznej wartości mienie, między innymi dom mieszkalny, stodoły, wiatę garażową oraz dużą część stolarni z maszynami oraz składowanymi w niej deskami. Spłonął doszczętnie dach nad stolarnią i częścią obory. Nie znana jest przyczyna powstania pożaru, będą ją wyjaśniać przybyli na miejsce funkcjonariusze policji. Na szczęście nie było osób poszkodowanych w zdarzeniu.

Poprawiony: poniedziałek, 06 marca 2017 10:59