Strona główna
Reklama

Pożary suchych traw 01-04-2017r. PDF Drukuj Email

W sobotę 1 kwietnia po południu o godz. 15:10 zostaliśmy zadysponowani dwoma samochodami do gaszenia pożaru na pograniczu Stróż i Słopnej. Z daleka było widać dym unoszący się do góry  z palącej się łąki. Po przybyciu na miejsce pożaru ogień częściowo był opanowany przez okolicznych mieszkańców, którzy ruszyli z interwencją, ponieważ zagrożone pożarem były dwa domy, składowane deski oraz las. Wypaleniu uległo ok. pół hektara łąki i krzaków. Ugaszenie pożaru zajęło nieco ponad pół godziny.W akcji uczestniczyły tylko nasze dwa zastępy.

15 minut po powrocie do remizy z akcji w Słopnej zostaliśmy wezwani do kolejnego pożaru. Tym razem jednym zastępem gasiliśmy płonącą łąkę przy rzece Białej w Stróżach. Zagrożona ogniem była wiklina. Podobnie jak poprzednio akcja trwała ponad 30 min.

To jeszcze nie koniec i nie Prima- Aprilis. Tuż po godzinie 21:00 po raz 3 w sobotę wyjechaliśmy jednym zastępem do gaszenia suchej trawy na brzegu rzeki Białej. Tym razem paliło się ok. 10 arów brzegu rzeki na pograniczu Stróż i Białej Niżnej w okolicy kładki przez rzekę.W akcji uczestniczyła tylko nasza jednostka i do remizy wróciliśmy przed 22:00.

 

MG

Poprawiony: sobota, 01 kwietnia 2017 21:17
 
Reklama