Strona główna
Reklama

Wypadek z udziałem motocykla i samochodu osobowego 15-06-2017r. PDF Drukuj Email

 

Dokładnie w święto "Bożego Ciała" o godzinie 15:02 15 czerwca 2017r. zostaliśmy wezwani do wypadku jaki miał miejsce w Stróżach - Centrum na drodze wojewódzkiej 981 Tarnów - Krynica.

Błyskawicznie na miejsce akcji jednym zastępem GCBA dotarliśmy i rozpoczęliśmy działania polegające na zabezpieczeniu miejsca wypadku, kierowaniu ruchem oraz pomocą osobom poszkodowanym.

Na miejscu wypadku zastaliśmy uszkodzony na środku jezdni samochód marki Opel Corsa oraz na poboczu jezdni motocykl Yamaha i dwie osoby poszkodowane.

Ponieważ byliśmy na miejscu akcji pierwsi, nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, kierowaniu ruchem  pojazdów, odpięciu klem akumulatora w samochodzie osobowym i udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym.

Najbardziej poszkodowana osoba to kierowca motocykla, siedział na krawężniku chodnika z obrażeniami prawej kończyny dolnej - udzielono mu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, unieruchamiając kończynę i zabezpieczając ranę oraz udzielając wsparcia psychicznego.

Następnie na miejsce wypadku przybyła policja z Grybowa a po chwili Zespół Ratownictwa Medycznego, któremu przekazano osobę poszkodowaną.
W wypadku uczestniczyła również pasażerka motocykla doznając lekkiego obtarcia na dolnej kończynie oraz kierująca samochodem osobowym, mieszkanka Stróż. Obie te osoby nie uskarżały się na żadne dolegliwości i pozostawały na miejscu zdarzenia. Kierowca motocykla z powiatu nowosądeckiego został zabrany karetką pogotowia do szpitala. Na miejsce akcji przybyła również jednostka PSP z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr1 z Nowego Sącza.

Dalsze nasze działania polegały na kierowaniu ruchem drogowym i przepuszczaniu wahadłowym pojazdów do momentu zakończenia działań wyjaśniających przyczyny wypadku przez przybyłą jednostkę policji drogowej. Następnie pomogliśmy usunąć uszkodzone pojazdy poprzez załadunek na lawety i posprzątanie jezdni z pozostałości kolizji. Na tym nasze działania trwające ponad godzinę zostały zakończone i wróciliśmy do remizy.

Więcej zdjęć w galerii.

MG

Poprawiony: piątek, 16 czerwca 2017 10:53
 
Reklama