Strona główna
Reklama

Pożar stodoły po uderzeniu pioruna w Wyskitnej 23-06-2017 PDF Drukuj Email

 

W piątek 23 czerwca 2017 miał miejsce wyjazd do pożaru w Wyskitnej, który wybuchł po uderzeniu pioruna. Płonęła stodoła tuż obok drewnianego domu. Wyjazd naszej jednostki nastąpił o godz. 13:47.  Samochodem GCBA nasz jeden zastęp przybył na miejsce jako pierwszy i rozpoczął akcję obrony domu. Kolejno na miejsce zdarzenia przybywały kolejne zastępy OSP oraz 2 zastępy z JRG1 PSP z Nowego Sącza. Następnie przystąpiono do gaszenia i rozbiórki stodoły. Z powodu dużego zadymienia strażacy pracowali w aparatach powietrznych. Wodę samochody strażackie dowoziły na miejsce pożaru z hydrantu przy stacji PKP w Stróżach. Na miejsce akcji przybyła karetka pogotowia, pogotowie energetyczne i policja. Oprócz naszej jednostki w działaniach uczestniczyła OSP Wyskitna, OSP Polna, OSP Grybów-Biała Wyżna, OSP Biała Niżna oraz 2 zastępy PSP z Nowego Sącza.

Nasza jednostka zakończyła działania kwadrans po godz 16 i wróciła do remizy.

MG

Poprawiony: piątek, 23 czerwca 2017 20:49
 
Reklama