Strona główna Kalendarium wydarzeń

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Grybowie 03-06-2012r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 3 czerwca 2012r. na stadionie w Grybowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek OSP z terenu gmin: Grybów, Korzenna oraz Kamionka Wielka.

Nasza jednostka do rywalizacji o puchary wystawiła dwie drużyny: żeńską i męską.

Strażacy musieli m.in. podłączyć wąż strażacki do rozdzielnika, przeskoczyć przez płotek lekkoatletyczny, a także przez rów z wodą, pokonać równoważnię oraz ściankę i wykonać slalom między tyczkami, a później typowe ćwiczenia bojowe, podczas których np. musieli rozwinąć linię gaśniczą. Wszystkie te konkurencje trzeba było wykonać bezbłednie i na czas.

Nasze druhny zajęły w grupie C (kobiety) miejsce IV,
a druhowie w grupie A (mężczyźni) miejsce  VII.

Serdecznnie gratulujemy!!!

Do strażackiego pojedynku stanęli też druhowie z Siołkowej i Kąclowej na zabytkowych ponad stu letnich zaprzęgach, które ciągle działają o czym mogła się przekonać licznie zgromadzona publiczność.

Uśmiech

M.G.