Strona główna Komunikaty Walne zebranie sprawozdawcze OSP Stróże 28-01-2018 r.

Walne zebranie sprawozdawcze OSP Stróże 28-01-2018 r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 28-I-2018r. o godz. 17:00 w budynku remizy strażackiej w Stróżach odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2017 rok Ochotniczej Straży Pożarnej w Stróżach.

Na zebranie licznie przybyli zaproszeni goście, m.in.: Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu st. bryg. Waldemar Kuźma, Komendant Miejsko - Gminny Związku OSP st. kpt. Piotr Wysowski, V-ce Prezes Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego dh Marian Chronowski, Radny Powiatowy Antoni Poręba, Radny Powiatowy Józef Broński, Radni Gminni oraz lokalni przedsiębiorcy i mieszkańcy.

Podczas zebrania przedstawione zostały sprawozdania z działalności jednostki OSP Stróże w 2017r. Był to owocny rok, zrealizowano wiele inwestycji na terenie wokół remizy: m.in. utwardzono plac i ułożono kostkę brukową, wymieniono część siatki ogrodzeniowej, ale i wewnątrz budynku a szczególnie obniżono wjazd do garażu i sam garaż. Jednak największą i najważniejszą zeszłoroczną inwestycją była wymiana wysłużonych wozów strażackich na nowsze. Wszystkie te inwestycje nie były by możliwe, gdyby nie dofinansowanie Wójta gm. Grybów i zabiegi naszych radnych gminnych wraz z sołtysem Stróż, ale także dzięki wsparciu mieszkańców, wielu firm oraz przychylnych ludzi i zaangażowaniu wszystkich członków naszej jednostki.

Obecnie możemy poszczycić się dwoma pięknymi samochodami strażackimi, które pełnią służbę bojową od listopada 2017r.

Naczelnik OSP Stróże Tomasz Kasztelewicz przedstawił raport z działalności bojowej naszej jednostki w 2017r. Z ważniejszych punktów należy wymienić  liczbę wyjazdów bojowych do akcji 34 razy z czego do pożarów 17 razy i do innych zdarzeń 17.

Nasi druhowie uczestniczyli w wielu szkoleniach i ćwiczeniach tak wewnętrznych jak i zewnętrznych wspólnie z innymi jednostkami OSP.
Przepracowali społecznie wiele godzin, szkolili się na kursach podnosząc swoje umiejętności w tym: szkolenie podstawowe dwustopniowe strażaka-ratownika ukończyło 3 druhów, techniczne 4, dowódców kierujących działaniami ratowniczymi 3 a kwalifikowanej pomocy przedmedycznej 1.

Podczas zebrania w głosowaniu jednogłośnie udzielono Zarządowi OSP Stróże absolutorium za 2017r

Dziękujemy za przybycie na zebranie oraz za wiele ciepłych słów pod adresem naszej jednostki, które zostały wypowiedziane przez zabierających głos gości podczas dyskusji.

Sekretarz OSP
Mariusz Gruca