Strona główna Komunikaty Dzień Strażaka 2018.

Dzień Strażaka 2018. PDF Drukuj Email

W sobotę 5 maja 2018 r w naszej miejscowości miały miejsce Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z poświęceniem i przekazaniem nowych samochodów pożarniczych dla OSP Stróże. O godzinie 13:00 w Kościele Parafialnym odbyła się uroczysta msza święta w intencji strażaków i ich rodzin. Po mszy na placu przykościelnym odbył się uroczysty apel, podczas którego poświęcono dwa nowo zakupione samochody pożarnicze dla naszej jednostki. Wręczono odznaczenia dla zasłużonych strażaków z jednostek OSP z terenu gminy Grybów.
Następnie odbył się przemarsz wszystkich jednostek, do gospodarstwa Sądecki Bartnik, gdzie w "Bartnej Chacie" poczęstunkiem ugoszczono strażaków i zaproszonych gości.
Po drodze do Bartnika delegacje strażaków złożyły kwiaty pod pomnikami zamordowanych w II wojnie światowej.

Uroczystości uświetniła kompania honorowa strażaków ochotników z gminy Grybów, orkiestra dęta z OSP Florynka oraz zespół regionalny Kowalnia ze Stróż. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, organizacji społecznych, straży pożarnych, policji a także mieszkańcy, przedsiębiorcy i osoby wspierające ochotnicze straże pożarne.

Więcej zdjęć w galerii.

Poprawiony: poniedziałek, 07 maja 2018 14:26