Strona główna Kalendarium wydarzeń

Wypadek samochodowy w Wilczyskach - Seicento w rowie 17-XI-2012r. PDF Drukuj Email

Kilka minut po godzinie ósmej w sobotę 17  listopada strażacy zostali wezwani do zdarzenia drogowego w sąsiednich Wilczyskach. Do zdarzenia zadysponowano wyjazd jednego zastępu oraz wezwano zastęp z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy marki Fiat Seicento na śliskiej nawierzchni  wypadł z drogi i wpadł do przydrożnego  rowu o głębokości ok. 1,2m. W  wyniku odbicia pojazd  uderzył lewym bokiem w betonowy wjazd na posesję. Pojazdem podróżował sam kierowca. Na miejsce przybyła karetka pogotowia, której załoga udzieliła pomocy medycznej poszkodowanemu. Z pojazdu nie stwierdzono żadnych wycieków płynów eksploatacyjnych, pojazd był wyposażony w instalację LPG.

Źródło: KMP OSP Nowy Sącz

Działania zastępów straży polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora w rozbitym samochodzie, zakręceniu zaworu butli LPG oraz wahadłowym kierowaniu ruchem drogowym. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policję  wyciągnięto uszkodzony pojazd z rowu oraz przemieszczono go na pobocze. Na miejscu zdarzenia pozostała policja. Działania strażaków trwały ponad dwie godziny.
Źródło: KM PSP Nowy Sącz

Poprawiony: poniedziałek, 19 listopada 2012 12:01