Strona główna Komunikaty Zebranie sprawozdawcze OSP Stróże za 2018r.

Zebranie sprawozdawcze OSP Stróże za 2018r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 27 stycznia 2019r. w budynku remizy strażackiej w Stróżach odbyło się zebranie sprawozdawcze OSP Stróże za 2018 r. W zebraniu uczestniczyli członkowie OSP i MDP, zaproszeni goście, sponsorzy oraz mieszkańcy naszej miejscowości. Z zaproszonych gości w spotkaniu uczestniczyli: Senator RP Stanisław Kogut, Burmistrz Miasta Grybów a zarazem Prezes Zarządu M.G. OSP Paweł Fyda, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP dh Paweł Motyka, Komendant M.G. ZOSP dh Piotr Wysowski, Radni Gminy Grybów: Monika Janur, Kazimierz Igielski i sołtys Stróż dh Krzysztof Olszanecki.  Podsumowano działalność jednostki w 2018r. oraz przedstawiono plan na 2019 rok.

Ogólnie w 2018 roku nasza jednostka wyjeżdżała alarmowo 22 razy z czego 5 razy do gaszenia pożarów a 17 razy do innych zdarzeń, w tym do zdarzeń drogowych, powalonych drzew i innych zagrożeń. Był to dla strażaków z naszej jednostki bardzo spokojny rok, jednak nie spowodowało to osłabienia naszej czujności ani zapału w działaniach. Kilku naszych druhów ukończyło szkolenia podstawowe a także specjalistyczne, podnoszące ich kwalifikacje. Nasza jednostka ćwiczyła wspólnie z innymi jednostkami w organizowanych ćwiczeniach dla jednostek OSP z terenu gminy i powiatu, brała udział w zawodach pożarniczo-sportowych. Młodzież z MDP uczestniczyła w turnieju wiedzy pożarniczej pt. "Młodzież zapobiega pożarom" oraz w zawodach sprawnościowo-pożarniczych dla MDP.

Jak co roku nasza jednostka brała udział w wielu uroczystościach państwowych i kościelnych, była organizatorem w naszej miejscowości Gminnego Dnia Strażaka połączonego z poświęceniem nowo zakupionych samochodów pożarniczych. Zabezpieczała lokalne imprezy m.in.: Festyn Parafialny, Prymicje, XXVII Biesiadę u Bartnika i inne.

Dzięki wsparciu Radnych Gminnych poprzedniej kadencji w pozyskaniu środków finansowych oraz dofinansowaniu Wójta Gminy Grybów udało się wykonać wiele inwestycji w budynku remizy oraz wokół, min.: wymieniono ogrodzenie, przeprowadzono remont więźby dachowej, doposażono jednostkę w sprzęt strażacki i umundurowanie a także inne.

W sumie wartość wykonanych prac oraz zakupionego sprzętu przekroczyła kwotę 100 tyś zł. Obecnie prowadzony jest remont sali głównej w budynku remizy.

Jesteśmy wdzięczni przede wszystkim mieszkańcom, sponsorom, Radnym Gminnym, Wójtowi Gminy Grybów za wsparcie i życzliwość w realizacji naszych celów.

Oby ten 2019 rok był spokojny i szczęśliwy dla nas wszystkich.

Poprawiony: sobota, 02 lutego 2019 17:52