Strona główna Komunikaty Pożar bali słomy w Stróżach

Pożar bali słomy w Stróżach PDF Drukuj Email

27 kwietnia około godziny 23.18 dwa zastępy z OSP Stróże wyruszyły do pożaru w naszej miejscowości. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że paliło się kilkadziesiąt sztuk bali słomy z oponami.W akcji gaśniczej brały udział: OSP Stróże, OSP Polna, OSP Biała Niżna oraz jednostka JRG nr 1 z Nowego Sącza. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz ugaszeniu pożaru poprzez podanie dwóch prądów gaśniczych na palące się bale oraz oświetleniu miejsca zdarzenia. Przy użyciu koparko-ładowarki przerzucano niedopalone bale z równoczesnym przelewaniem ich wodą. Po ugaszeniu i dokładnym sprawdzeniu pogorzeliska działania zakończono około godziny 1.45. Na miejscu pozostał nasz zastęp w celu dozoru pogorzeliska. W działaniach brało udział łącznie 5 zastępów i 23 strażaków.

Poprawiony: niedziela, 28 kwietnia 2019 11:45