Strona główna Kalendarium Tragedia w Wyskitnej. W pożarze zginął 62-letni mężczyzna
Reklama

Tragedia w Wyskitnej. W pożarze zginął 62-letni mężczyzna PDF Drukuj Email

W Poniedziałek 12 marca 2012r. druhowie z naszej jednostki brali udział  w akcji gaszenia pożaru w Wyskitnej, w  której zginął  62-letni mieszkaniec tej miejscowości. Tuż po godzinie 19:00 dwoma samochodami wyruszyły zastępy naszych strażaków i po kilku minutach były jako pierwsze na miejscu zdarzenia. Mimo natychmiastowej akcji nie udało się uratować obiektu.  Strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny w drewnianej przybudówce, przylegającej bezpośrednio do kontenera mieszkalnego, który płonął.

W akcji brali udział również strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 z Nowego Sącza i druhowie OSP z: Wyskitnej i Grybowa-Białej-Niżnej. Na miejscu okazało się, że płonie drewniana dobudówka, przylegająca bezpośrednio do kontenera, w którym mieszkał mężczyzna.
Akcja gaśnicza była prowadzona w bardzo trudnych warunkach. Do miejsca pożaru był ciężki dojazd, samochody grzęzły w błocie i śniegu. Strażacy dowozili wodę z rzeki Biała w Stróżach.
Nieopodal kontenera, w którym mieszkał mężczyzna znajdują się pozostałości po zabudowaniach mieszkalno-gospodarczych, które spłonęły tam w 2009 roku. Wtedy też nasz jednostka brała udział w akcji, jednak obyło się bez ofiar w ludziach.
Poprawiony: środa, 14 marca 2012 11:54
 
Reklama