Strona główna Interwencje

Interwencje
Gaszenie pożaru drzew przy budynku mieszkalnym w Stróżach 01-11-2019r. PDF Drukuj Email

W piątek 1 listopada 2019r. o godzinie 19:08 miał miejsce wyjazd dwoma samochodami pożarniczymi do pożaru drzewek w pobliżu domu w Stróżach Centrum. Pożar szybko udało się opanować zapobiegając rozprzestrzenieniu się na zagrożony budynek. W działaniach uczestniczyła również jednostka z OSP KSRG Grybów Biała oraz JRG1 z PSP w Nowym Sączu.

Zderzenie czołowe dwóch samochodów w Białej Niżnej 18-10-2019 r. PDF Drukuj Email

W piątek 18 października przed godziną 13:00 w miejscowości Biała Niżna na drodze wojewódzkiej 981 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierowca jadący od Grybowa w stronę Stróż samochodem BMW nagle zjechał na przeciwny pas i zderzył się z samochodem Volkswagen Sharan, którym podróżowały dwie osoby. Jedna osoba poszkodowana została zabrana przez karetkę do szpitala. Droga była całkowicie zablokowana a przejeżdżających tą trasą kierowano na objazdy. Na miejscu zdarzenia działał jeden zastęp z OSP Stróże, OSP Biała Niżna, JRG1 PSP z Nowego Sącza, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Utrudnienia w ruchu oraz działania ratownicze trwały trzy godziny.

Poprawiony: piątek, 18 października 2019 19:01

Pożar bali słomy w Stróżach na Zawodziu 13 i 14 X 2019 r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 13 października o godz. 23:00 nastąpił wyjazd dwoma zastępami do gaszenia pożaru bali słomy składowanych na łące w Stróżach na Zawodziu. W dwugodzinnej akcji gaśniczej uczestniczyły również zastępy z OSP Grybów-Biała, OSP Biała Niżna, OSP Polna, OSP Siołkowa oraz 2 zastępy z JRG1 PSP w Nowym Sączu. Akcję straży wspomogła koparka, która przerzucała słomę.

Ponowne wezwanie do tego samego miejsca nastąpiło rano 14 października o godz. 8:10 gdzie zauważono zarzewie ognia. Tym razem jednym zastępem z naszej jednostki ugaszono pożar. Działania trwały prawie do godziny 10:00.

Poprawiony: poniedziałek, 14 października 2019 09:57

Kolizja busa z osobówką w Stróżach 11-10-2019r. PDF Drukuj Email

W piątek 11 października ok godziny 18.39 nasza jednostka dostała wezwanie do kolizji na skrzyżowaniu obok budynku Fundacji im. Ojca Pio i stadionu sportowego. Doszło tam do zderzenia czołowo bocznego samochodu osobowego Volkswagen z busem. W Volkswagena wyjeżdżającego z drogi gminnej od strony Zawodzia uderzył bus nadjeżdżający od strony Wilczysk drogą wojewódzką 981. Osobówką jechały 3 młode osoby natomiast bus przewoził pracowników. Na miejscu kolizji byliśmy pierwsi. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, rozłączono w pojazdach akumulatory i kierowano ruchem. Jedna osoba poszkodowana, pasażerka Volkswagena została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Nowym Sączu. Na miejscu Policja prowadziła czynności ustalając okoliczności zdarzenia. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych posprzątano jezdnię z pozostałości po kolizji oraz zneutralizowano rozlane płyny eksploatacyjne sorbentem. Działania naszej jednostki trwały do godziny 23:59.

Poprawiony: sobota, 12 października 2019 09:34

Zwarcie instalacji elektrycznej w domu na Zawodziu. 18-09-2019 r. PDF Drukuj Email

W środę 18 września o godzinie 9.22 miał miejsce wyjazd jednym zastępem do zwarcia instalacji elektrycznej na poddaszu domu na Zawodziu. Odłączono zasilenie prądem budynku, sprawdzono kamerą termowizyjną dom i oprócz zadymienia na szczęście nic się nie stało. W działaniach, które trwały ponad godzinę udział brała również jednostka OSP Biała Niżna oraz JRG1 PSP z Nowego Sącza.

Poprawiony: środa, 18 września 2019 18:03

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>