Strona główna Interwencje
Reklama

Interwencje
Pożar budynków gospodarczych w Gródku/Biała 16-03-2012 r. PDF Drukuj Email

16 marca o godz. 19:30 nasza jednostka została zaalarmowana o pożarze budynków w sąsiedniej miejscowości. Wysłane zostały dwa wozy strażackie do Gródka i już po kliku minutach jako pierwsi rozpoczęli akcję gaszenia nasi druhowie. Płonął duży budynek gospodarczy, który zagrażał w  bezpośredniej bliskości budynkowi mieszkalnemu i pozostałym zabudowaniom. Pożar udało się szybko opanować z pomocą jednostek z Gródka, Grybowa- Białej, Wyskitnej, Polnej, Krużlowej i jednostki PSP z Nowego Sącza.  Żadna osoba nie ucierpiała, chociaż straty materialne są bardzo duże. Akcja dogaszania trwała do późnych godzin nocnych i po godzinie 23:00 szczęśliwie obie załogi powróciły do bazy.
To już drugi duży pożar w ciągu tygodnia w pobliskich miejscowościach, w których braliśmy udział.

Poprawiony: poniedziałek, 19 marca 2012 09:15
 
Tragedia w Wyskitnej. W pożarze zginął 62-letni mężczyzna PDF Drukuj Email

W Poniedziałek 12 marca 2012r. druhowie z naszej jednostki brali udział  w akcji gaszenia pożaru w Wyskitnej, w  której zginął  62-letni mieszkaniec tej miejscowości. Tuż po godzinie 19:00 dwoma samochodami wyruszyły zastępy naszych strażaków i po kilku minutach były jako pierwsze na miejscu zdarzenia. Mimo natychmiastowej akcji nie udało się uratować obiektu.  Strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny w drewnianej przybudówce, przylegającej bezpośrednio do kontenera mieszkalnego, który płonął.

W akcji brali udział również strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 z Nowego Sącza i druhowie OSP z: Wyskitnej i Grybowa-Białej-Niżnej. Na miejscu okazało się, że płonie drewniana dobudówka, przylegająca bezpośrednio do kontenera, w którym mieszkał mężczyzna.
Akcja gaśnicza była prowadzona w bardzo trudnych warunkach. Do miejsca pożaru był ciężki dojazd, samochody grzęzły w błocie i śniegu. Strażacy dowozili wodę z rzeki Biała w Stróżach.
Nieopodal kontenera, w którym mieszkał mężczyzna znajdują się pozostałości po zabudowaniach mieszkalno-gospodarczych, które spłonęły tam w 2009 roku. Wtedy też nasz jednostka brała udział w akcji, jednak obyło się bez ofiar w ludziach.
Poprawiony: środa, 14 marca 2012 11:54
 
Pożar w jednym z domów w Stróżach PDF Drukuj Email

Straż pożarna została zaalarmowana o pożarze  około godziny 10.34. Ogień zauważono w budynku, w którym znajdował się m.in. zakład fryzjerski. W akcji brali udział strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr.1 z Nowego Sącza i druhowie OSP z Grybowa, Białej Wyżnej Ptaszkowej, Krużlowej, Siołkowej i Stróż.

W budynku palił się drewniany strop - powiedział Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu. W wyniku pożaru spalił się jego fragment,znajdujący się w pobliżu komina. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zapalenie się ocieplenia poddasza od mocno nagrzanego komina.

(MIGA)

Fot. (MIGA)

źródło: http://sadeczanin.info

Poprawiony: środa, 14 marca 2012 12:00
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 następna > ostatnia >>

Strona 32 z 32
Reklama