Strona główna Interwencje
Reklama

Interwencje
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w Stróżach 16-III-2013r. PDF Drukuj Email

Po godz. 14:00 w sobotę 16 marca dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu wydał
polecenie udania się na stadion klubu sportowego KS „Kolejarz” w Stróżach celem
przygotowania i zabezpieczenia miejsca do lądowania dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia
Ratunkowego . Jeden zastęp strażaków udał się na miejsce, gdzie na murawie boiska piłkarskiego
miała lądować maszyna. Powodem tej akcji miał być transport szesnastomiesięcznego dziecka,
które uległo poparzeniu do szpitala w Prokocimiu.
Pacjenta na miejsce dowiozła karetka pogotowia.
Po przygotowaniu rannego do transportu drogą lotniczą śmigłowiec zabrał malucha jednak
do Szpitala w Nowym Sączu.
Po wystartowaniu śmigłowca akcja została zakończona i powrócono do remizy.

 

Galeria

Poprawiony: poniedziałek, 22 kwietnia 2013 07:46
 
Wypadek samochodowy w Wilczyskach - Seicento w rowie 17-XI-2012r. PDF Drukuj Email

Kilka minut po godzinie ósmej w sobotę 17  listopada strażacy zostali wezwani do zdarzenia drogowego w sąsiednich Wilczyskach. Do zdarzenia zadysponowano wyjazd jednego zastępu oraz wezwano zastęp z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy marki Fiat Seicento na śliskiej nawierzchni  wypadł z drogi i wpadł do przydrożnego  rowu o głębokości ok. 1,2m. W  wyniku odbicia pojazd  uderzył lewym bokiem w betonowy wjazd na posesję. Pojazdem podróżował sam kierowca. Na miejsce przybyła karetka pogotowia, której załoga udzieliła pomocy medycznej poszkodowanemu. Z pojazdu nie stwierdzono żadnych wycieków płynów eksploatacyjnych, pojazd był wyposażony w instalację LPG.

Źródło: KMP OSP Nowy Sącz

Działania zastępów straży polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora w rozbitym samochodzie, zakręceniu zaworu butli LPG oraz wahadłowym kierowaniu ruchem drogowym. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policję  wyciągnięto uszkodzony pojazd z rowu oraz przemieszczono go na pobocze. Na miejscu zdarzenia pozostała policja. Działania strażaków trwały ponad dwie godziny.
Galeria zdjęć
Źródło: KM PSP Nowy Sącz

Poprawiony: poniedziałek, 19 listopada 2012 12:01
 
Pożar budynku gospodarczego i tartaku w Gródku 25-IX-2012r. PDF Drukuj Email

Kwadrans przed północą we wtorek 25 września 2012 r. zaalarmowano naszą jednostkę o pożarze budynku gospodarczego w sąsiedniej miejscowości Gródek. Do akcji udały się dwa samochody z załogami. Po przybyciu na miejsce okazało się, że płonie budynek gospodarczy przy tartaku po przeciwnej stronie drogi na wysokości Kościoła. Dosyć zwarta zabudowa i sąsiedztwo budynków mieszkalnych stwarzało zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia. Działania już były prowadzone przez miejscową jednostkę. Nasza jednostka samochodem GCBA włączyła się do akcji gaszenia i podawania wody, a drugi samochód GBA zorganizował stanowisko zasilania w wodę. Wodę na szczęście dowożono z niedużej odległości, bo pobliskiej tamy przy szkole. Działania, w których brały również udział jednostki z Grybów-Biała, Biała Niżna oraz dwie jednostki PSP z Nowego Sącza trwały przez prawie całą noc. Przed godziną 4 rano 26-IX oba nasze zastępy powróciły do remizy i zakończyły działania.

Poprawiony: środa, 26 września 2012 08:33
 
Pożar magazynu w Stróżach 18-IX-2012r. PDF Drukuj Email

W dniu 18-09-2012 r. po godz. 23:00 po raz drugi w tym dniu zawyła syrena strażacka. Zadysponowano wyjazd dwoma zastępami strażackimi do pożaru magazynów w Centrum Stróż nad pizzernią "Soprano". Pierwszy samochód GCBA był na miejscu już po kilku minutach a po chwili dołączył drugi GBA z załogą. Szybkim natarciem wody udało się ugasić płomienie, które obejmowały ścianę magazynu firmy "Delta" gdzie znajdował się sprzęt tej firmy. Dzięki błyskawicznej akcji uratowano mienie znacznej wartości, bowiem magazyn był w bezpośredniej bliskości biura firmy oraz innych budynków magazynowych na terenie placu PKP - Nieruchomości, gdzie również składowane jest paliwo i oleje oraz różnorodny sprzęt. Na miejsce akcji przybyła również jednostka PSP z Nowego Sącza. Działania naszych druhów trwały około 40 minut, po czym akcję zakończono i powrócono do bazy.

Poprawiony: środa, 19 września 2012 18:16
 
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Grybowie 03-06-2012r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 3 czerwca 2012r. na stadionie w Grybowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek OSP z terenu gmin: Grybów, Korzenna oraz Kamionka Wielka.

Nasza jednostka do rywalizacji o puchary wystawiła dwie drużyny: żeńską i męską.

Strażacy musieli m.in. podłączyć wąż strażacki do rozdzielnika, przeskoczyć przez płotek lekkoatletyczny, a także przez rów z wodą, pokonać równoważnię oraz ściankę i wykonać slalom między tyczkami, a później typowe ćwiczenia bojowe, podczas których np. musieli rozwinąć linię gaśniczą. Wszystkie te konkurencje trzeba było wykonać bezbłednie i na czas.

 

Nasze druhny zajęły w grupie C (kobiety) miejsce IV,
a druhowie w grupie A (mężczyźni) miejsce  VII.

Serdecznnie gratulujemy!!!

 

Do strażackiego pojedynku stanęli też druhowie z Siołkowej i Kąclowej na zabytkowych ponad stu letnich zaprzęgach, które ciągle działają o czym mogła się przekonać licznie zgromadzona publiczność.

Uśmiech

 

Galeria zdjęć

M.G.

Poprawiony: sobota, 16 czerwca 2012 09:56
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 następna > ostatnia >>

Strona 32 z 34
Reklama