Strona główna Interwencje
Reklama

Interwencje
Eliminacje do turnieju wiedzy pożarniczej 26-III-2012r. PDF Drukuj Email

 

26 marca w poniedziałek w Remizie OSP w Kąclowej odbyły się eliminacje turnieju wiedzy pożarniczej w trzech kategoriach wiekowych: podstawowy, gimnazjalny i ponadgimnazjalny.

Stróże reprezentowali:
Szkoła Podstawowa: Adrian Baran, Kacper Janowski;
Gimnazjum: Karol Szpila, Damian Grebla;
Ponadgimnazjalne: Sabina Baran.


W kategorii Gimnazjum III miejsce zajął Karol Szpila. Gratulujemy!!!

Opiekun grup: druh Stanisław Baran.

Poprawiony: środa, 28 marca 2012 11:12
 
Pożar suchych traw Stróże-Stawy 25-III-2012r. PDF Drukuj Email

W dniu 25-III o godzinie 01:03 nasza jednostka została wezwana do gaszenia palących się traw w naszej miejscowości Stróże–Stawy na międzytorzu. Do akcji wyjechał jeden zastęp strażaków i po ok. półgodzinnych działaniach polegających na gaszeniu wodą z samochodu powrócił do bazy. Po uzupełnieniu zapasu wody w samochodzie zakończono akcję.

Poprawiony: poniedziałek, 26 marca 2012 10:16
 
Pożar stogu siana, suchych traw i lasu w Gródku/Biała 25-III-2012 r. PDF Drukuj Email

W niedzielne popołudnie tuż po godz. 16:00 znów zawyła syrena strażacka. Zgłoszono pożar stogu siana w sąsiednim Gródku. Zadysponowano wyjazd jednego samochodu. Po przybyciu na miejsce okazało się, że silny wiatr rozprzestrzenia pożar suchymi trawami w kierunku lasu i zaczyna stopniowo go obejmować. Rozpoczęto akcję gaśniczą i wezwano na pomoc inne jednostki, które po przybyciu wsparły nasze działania. Po ponad godzinnych działaniach załoga wróciła do remizy.


Poprawiony: poniedziałek, 26 marca 2012 09:51
 
Pożar budynków gospodarczych w Gródku/Biała 16-03-2012 r. PDF Drukuj Email

16 marca o godz. 19:30 nasza jednostka została zaalarmowana o pożarze budynków w sąsiedniej miejscowości. Wysłane zostały dwa wozy strażackie do Gródka i już po kliku minutach jako pierwsi rozpoczęli akcję gaszenia nasi druhowie. Płonął duży budynek gospodarczy, który zagrażał w  bezpośredniej bliskości budynkowi mieszkalnemu i pozostałym zabudowaniom. Pożar udało się szybko opanować z pomocą jednostek z Gródka, Grybowa- Białej, Wyskitnej, Polnej, Krużlowej i jednostki PSP z Nowego Sącza.  Żadna osoba nie ucierpiała, chociaż straty materialne są bardzo duże. Akcja dogaszania trwała do późnych godzin nocnych i po godzinie 23:00 szczęśliwie obie załogi powróciły do bazy.
To już drugi duży pożar w ciągu tygodnia w pobliskich miejscowościach, w których braliśmy udział.

Poprawiony: poniedziałek, 19 marca 2012 09:15
 
Tragedia w Wyskitnej. W pożarze zginął 62-letni mężczyzna PDF Drukuj Email

W Poniedziałek 12 marca 2012r. druhowie z naszej jednostki brali udział  w akcji gaszenia pożaru w Wyskitnej, w  której zginął  62-letni mieszkaniec tej miejscowości. Tuż po godzinie 19:00 dwoma samochodami wyruszyły zastępy naszych strażaków i po kilku minutach były jako pierwsze na miejscu zdarzenia. Mimo natychmiastowej akcji nie udało się uratować obiektu.  Strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny w drewnianej przybudówce, przylegającej bezpośrednio do kontenera mieszkalnego, który płonął.

W akcji brali udział również strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 z Nowego Sącza i druhowie OSP z: Wyskitnej i Grybowa-Białej-Niżnej. Na miejscu okazało się, że płonie drewniana dobudówka, przylegająca bezpośrednio do kontenera, w którym mieszkał mężczyzna.
Akcja gaśnicza była prowadzona w bardzo trudnych warunkach. Do miejsca pożaru był ciężki dojazd, samochody grzęzły w błocie i śniegu. Strażacy dowozili wodę z rzeki Biała w Stróżach.
Nieopodal kontenera, w którym mieszkał mężczyzna znajdują się pozostałości po zabudowaniach mieszkalno-gospodarczych, które spłonęły tam w 2009 roku. Wtedy też nasz jednostka brała udział w akcji, jednak obyło się bez ofiar w ludziach.
Poprawiony: środa, 14 marca 2012 11:54
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 następna > ostatnia >>

Strona 34 z 35
Reklama