Strona główna Interwencje
Reklama

Interwencje
Poszkodowany motocyklista 30-08-2019r. PDF Drukuj Email

 

W piątek 30 sierpnia o godzinie 18:35 miał miejsce wyjazd do Stróż na Zawodzie, gdzie wypadkowi uległ motocyklista. 18 letni kierowca jadąc skuterem drogą gminną nagle stracił panowanie, zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie posesji. Mężczyzna doznał urazu barku oraz otarć. Nasz zastęp przybył na miejsce zdarzenia jako pierwszy. Motocyklista znajdował się na poboczu drogi, był przytomny. Udzielono mu pomocy przedmedycznej, założono kołnierz ortopedyczny i przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Okoliczności zdarzenia wyjaśniała przybyła na miejsce Policja. Poszkodowany motocyklista został zabrany do szpitala.

Nasz zastęp zakończył działania i wrócił do remizy.

MG

Poprawiony: sobota, 12 października 2019 10:35
 
Poszukiwanie osoby zaginionej w Gródku 24-08-2019r. PDF Drukuj Email

W sobotę o godz. 21:26 jednostka OSP Stróże została zadysponowana do akcji poszukiwań zaginionej osoby w lesie w Gródku.

Przed północą odnaleziono zaginionego 44-latka. Miał liczne rany głowy. Trafił do szpitala.

44-letni mieszkaniec Gródka w gminie Grybów w sobotę wybrał się z dwoma innymi mężczyznami na grzyby. W lesie rozdzieli się i stracili ze sobą kontakt. Mimo licznych nawoływań, 44-latek nie odezwał się. Było około godz. 15.

Rodzina grzybiarza najpierw na własną rękę rozpoczęła jego poszukiwania. Gdy te nie przyniosły skutku powiadomili służby ratunkowe. Sprawa była pilna, bo jak się okazało 44-latek jest chory na cukrzycę. W akcję włączyli się policjanci i strażacy zawodowi oraz ochotnicy. Po godz. 21 do poszukiwań włączyli się ratownicy z Grupy Krynickiej GOPR i ratownicy z psami z Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. Przeszukiwano najbliższe okolice oraz las.

Szeroko zakrojona akcja przyniosła oczekiwany skutek. Przed północą mężczyzna został odnaleziony przez patrol GOPR na quadzie. 44-latek miał liczne rany głowy ale był przytomny. Został przekazany załodze pogotowia ratunkowego, która udzieliła mu pierwszej pomocy, a następnie przetransportowała do szpitala.

W poszukiwaniach brali udział: OSP Siołkowa OSP Biała Niżna, OSP Gródek, OSP Grybów-Biała, OSP Stróże, OSP Polna, OSP Wyskitna, OSP Kąclowa, OSP Stara Wieś, JRG1 Nowy Sącz 341k90, GOPR, OSP GRS Nowy Sącz, Policja i ZRM K02 54 Grybów.

Po północy nasi druhowie powrócili do jednostki i zakończyli działania.

MG

Poprawiony: niedziela, 25 sierpnia 2019 21:42
 
Pożar słomy na polu w Białej Niżnej 22-07-2019r. PDF Drukuj Email

W poniedziałek 22 lipca tuż po godzinie 17:00 miał miejsce wyjazd do palącej się słomy na polu w Białej Niżnej.

MG

Poprawiony: poniedziałek, 22 lipca 2019 21:29
 
Pożar pomieszczeń gospodarczych i warsztatu w Stróżach 09-07-2019r. PDF Drukuj Email

We wtorek 9 lipca o godzinie 1:35 dwoma zastępami udaliśmy się do dużego pożaru w Stróżach. Łunę ognia widzieliśmy już od remizy. Płonęły zabudowania gospodarcze wraz z warsztatem stolarskim. Płomienie sięgnęły również stojący tuż obok dom oraz stojący na posesji samochód osobowy.  W akcji wraz z naszymi zastępami brało udział jedenaście zastępów straży, w tym dwa zastępy z JRG1  PSP w Nowym Sączu, OSP Grybów-Biała Wyżna, OSP Biała Niżna, OSP Gródek, OSP Polna, OSP Wyskitna, OSP Siołkowa oraz OSP Chodorowa. Na miejscu była też Policja oraz Pogotowie ratunkowe, które przebadało starszą osobę, bo źle się poczuła. Dzięki sprawnej akcji uratowano budynek mieszkalny. Akcja trwała do godziny 6:08. Nikomu z domowników nic się nie stało.

Galeria zdjęć: https://www.dts24.pl/stroze-z-zywiolem-walczylo-11-zastepow-strazy-pozarnej/

 

Poprawiony: wtorek, 09 lipca 2019 21:01
 
Pożar sterty gałęzi w Stróżach 29-06-2019r. PDF Drukuj Email

W sobotę 29 czerwca o 3:23 jeden nasz zastęp udał się do Stróż Centrum, gdzie w pobliżu zabudowań i drewnianego ogrodzenia od strony rzeki Białej paliła się sterta gałęzi bez nadzoru. Pożar został ugaszony, działania trwały ponad pół godziny.

MG

Poprawiony: sobota, 29 czerwca 2019 09:48
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 35
Reklama