Strona główna Interwencje
Reklama

Interwencje
Potrącenie rowerzysty w Białej Niżnej 28-08-2017 r. PDF Drukuj Email

W poniedziałek 28 sierpnia o godzinie 10:27 zostaliśmy wezwani do zdarzenia na drodze wojewódzkiej 981 w Białej Niżnej przy Salonie Meblowym "Zając". Z relacji świadków wynika, że na prostym odcinku drogi doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. Rowerzysta to mieszkaniec Stróż, poruszał się z Grybowa w kierunku Bobowej i zamierzał wykonać manewr skrętu w lewo. W tym momencie został potrącony przez jadący w tym samym kierunku samochód osobowy marki Seat Ibiza. Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniać będzie przybyła na miejsce Policja. Potrącony rowerzysta został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala. Kierującej samochodem osobowym została udzielona pomoc medyczna przez drugi zespół RM na miejscu zdarzenia. Oprócz kierujących pojazdami brak było innych osób poszkodowanych w zdarzeniu. Podczas akcji występowały utrudnienia w ruchu drogowym, pojazdy były przepuszczane w sposób wahadłowy. Działania naszej jednostki zostały zakończone o godzinie 11:20.

MG

Poprawiony: piątek, 27 października 2017 07:30
 
Wąż w domu w Stróżach 27-08-2017r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 27 sierpnia o godz. 20:48 miał miejsce wyjazd do Stróż (Berdechów), gdzie starsza kobieta zgłosiła, iż widziała węża w domu.
Godzinna akcja przeszukania pomieszczenia, w którym rzekomo był wąż, nie przyniosła skutku - fałszywy alarm.

MG

Poprawiony: poniedziałek, 28 sierpnia 2017 19:59
 
Pożar zabudowań gospodarczych w Grybowie 06-08-2017r. PDF Drukuj Email

O poranku w niedzielę 6 sierpnia przed godziną 7:00 zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami do pożaru zabudowań gospodarczych w Grybowie przy ul. Kazimierza Wielkiego. Po dotarciu na miejsce działania akcję gaszenia prowadził już zastęp KSRG OSP Grybów-Biała i OSP Siołkowa. Pożarem objęty był budynek gospodarczy o wymiarach 16 x 5m. Po opanowaniu pożaru, gdzie główne zarzewie było na stropie pod dachem, przystąpiono do rozebrania nadpalonego pokrycia dachowego, zabezpieczenia pogorzeliska i przelaniu wodą rozebranych elementów. Nie było osób poszkodowanych. W akcji brały udział jeszcze zastępy z OSP Krużlowa Wyżna, PSP z JRG-1 Nowy Sącz, Policja i Pogotowie Energetyczne. Akcja trwała ponad godzinę, powrót nastąpił o godzinie 8:02.

Więcej zdjęć w tutaj.

 

MG

Poprawiony: wtorek, 15 sierpnia 2017 10:57
 
Potrącenie rowerzystki przez samochód osobowy 01-07-2017r. PDF Drukuj Email

W sobotę 1 lipca 2017 r. o godz 17:01 miał miejsce wyjazd do zabezpieczenia miejsca na drodze wojewódzkiej 981, gdzie doszło do potrącenia rowerzystki  przez samochód osobowy. Poszkodowaną rowerzystkę z urazem głowy karetka ZRM zabrała do szpitala na badania. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na kierowaniu ruchem pojazdów, przepuszczając je wahadłowo do czasu zakończenia działań wyjaśniających przez przybyłą na miejsce jednostkę Policji. Działania nasze trwały 1,5 godziny.

MG

Poprawiony: sobota, 01 lipca 2017 22:52
 
Pożar warsztatu samochodowego i budynku gospodarczego w Stróżach 28-06-2017 r. PDF Drukuj Email

 

W środę 28 czerwca o godzinie 19:22 nastąpił wyjazd do pożaru warsztatu samochodowego oddalonego o niespełna kilometr od remizy za parkiem. Na miejsce akcji dotarliśmy bardzo szybko i zastaliśmy płonący budynek gospodarczy, w którym mieścił się warsztat samochodowy. Płomienie wychodzące z budynku zaczęły sięgać ściany i dachu bardzo blisko położonego domu mieszkalnego. Rozwiniętym szybkim natarciem przystąpiliśmy do obrony domu i jednocześnie zbudowaliśmy linię z dwoma prądami. Panowało bardzo duże zadymienie i musieliśmy pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych. Do momentu przybycia kolejnych jednostek i zasilenia w wodę działania polegały na obronie budynku mieszkalnego oraz na obronie warsztatu i znajdującego się w nim wyposażenia. Kolejno przybyły inne jednostki OSP m. in. OSP Grybów - Biała Wyżna, OSP Biała Niżna, OSP Polna, OSP Wyskitna, OSP Siołkowa, OSP Gródek, OSP Krużlowa Wyżna, OSP Krużlowa Niżna, Cysterna z OSP Mystków oraz dwa Zastępy z JRG1 PSP z Nowego Sącza. Rozbudowano linie gaśnicze i przystąpiono do gaszenia a następnie do rozbiórki i dogaszania pogorzeliska. Na miejsce przybyła też Policja oraz Pogotowie Energetyczne i Gazowe. Nasze działania trwały do godziny 22:32.

Relacja i filmik na www.grybow24.pl http://grybow24.pl/2017/06/pozar-zabudowan-gospodarczych-w-strozach-tv/

 

Więcej zdjęć w galerii.

MG

Poprawiony: czwartek, 29 czerwca 2017 22:32
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 31
Reklama