Strona główna Komunikaty

Kontrola gotowości bojowej naszej jednostki 18-06-2019r. PDF Drukuj Email

Dzisiejsze wycie syreny strażackiej w godzinach południowych na szczęście nie było wezwaniem do akcji ratunkowej. Spowodowane było inspekcją kontrolną z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. W dniu 18 czerwca o godzinie 13:06 została włączona syrena i rozpoczęła się kontrola czasu w jakim następuje wyjazd naszych zastępów, stan techniczny samochodów oraz całego wyposażenia. Przeprowadzono również pisemny test wiedzy członków OSP biorących udział w akcji, sprawdzano dokumentację, stan wyszkolenia.

Na zakończenie inspekcji kontrolujący dokonali podsumowania i wystawili wysoką notę dla naszej jednostki. Kontrole takie przeprowadzane są przynajmniej raz w roku i cieszymy się, że zawsze nasza jednostka jest dobrze oceniana.

Poprawiony: wtorek, 18 czerwca 2019 19:06

Zabezpieczenie festynu parafialnego w Stróżach 09-06-2019r. PDF Drukuj Email

W niedzielne popołudnie 9 czerwca 2019 roku nasza jednostka zabezpieczała Festyn parafialny w Stróżach na stadionie KS Kolejarz. Jednym z punktów bogatego w atrakcje programu był mecz pomiędzy młodzieżówką OSP Stróże a lektorami  parafii Stróże o puchar ks. Proboszcza Stanisława Betleja. W tym roku po zaciętym meczu lepszą drużyną okazała się drużyna lektorów i puchar powędrował do nich. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy naszym chłopcom za sportową walkę.

Fotorelacja z meczu: https://www.facebook.com/OSPStroze/photos/rpp.1557455117888516/2075330266100996/?type=3&theater

Za rok mamy nadzieję puchar znów wróci do OSP Stróże.

Poprawiony: poniedziałek, 10 czerwca 2019 22:34

Święto Św. Floriana - patrona strażaków 04-05-2019r. PDF Drukuj Email

W sobotę 4 maja 2019 w międzynarodowy Dzień Strażaka, nasza jednostka wspólnie z jednostką OSP Wyskitna, uczestniczyła we mszy świętej oraz "nabożeństwie majowym" w kościele parafialnym w Stróżach z okazji święta Św. Floriana - patrona strażaków,. Uroczystą mszę w intencji strażaków ochotników sprawował proboszcz parafii Stróże ksiądz Stanisław Betlej. Modlitwa oraz podziękowania za bezinteresowną pomoc i służbę bliźnim dla druhów i druhen z jednostek OSP oraz wspólne zdjęcie zakończyły oficjalne uroczystości z okazji dnia Św. Floriana w naszej parafii.

Poprawiony: niedziela, 05 maja 2019 12:50

Pożar bali słomy w Stróżach PDF Drukuj Email

27 kwietnia około godziny 23.18 dwa zastępy z OSP Stróże wyruszyły do pożaru w naszej miejscowości. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że paliło się kilkadziesiąt sztuk bali słomy z oponami.W akcji gaśniczej brały udział: OSP Stróże, OSP Polna, OSP Biała Niżna oraz jednostka JRG nr 1 z Nowego Sącza. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz ugaszeniu pożaru poprzez podanie dwóch prądów gaśniczych na palące się bale oraz oświetleniu miejsca zdarzenia. Przy użyciu koparko-ładowarki przerzucano niedopalone bale z równoczesnym przelewaniem ich wodą. Po ugaszeniu i dokładnym sprawdzeniu pogorzeliska działania zakończono około godziny 1.45. Na miejscu pozostał nasz zastęp w celu dozoru pogorzeliska. W działaniach brało udział łącznie 5 zastępów i 23 strażaków.

Poprawiony: niedziela, 28 kwietnia 2019 11:45

Podziękowanie. PDF Drukuj Email

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Stróżach składa serdeczne podziękowania firmie ZAJĄC ze Stróż za ufundowanie nowych firan do odnowionej sali głównej w remizie . Sala przeszła gruntowny remont na początku tego roku i prezentuje się świetnie a blasku dodały jej pięknie uszyte i powieszone przez firmę ZAJĄC firany.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>