Strona główna Komunikaty

Zawody pożarnicze MDP 16-09-2018r. PDF Drukuj Email

VI miejsce zajęła nasza drużyna młodzieżowa na Miejsko-Gminnych Zawodach Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według międzynarodowego Regulaminu CTIF, które odbyły się na stadionie sportowym w Grybowie 16-09-2018 r.

W zawodach ogólnie udział wzięło 20 drużyn, w tym z terenu gminy i miasta Grybowa 11 chłopięcych i 3 dziewczęce. Gościnnie swoje zawody przeprowadziły Gmina Łabowa – 2 drużyny  dziewczęce i 1 drużyna chłopięca oraz Gmina Krynica Zdrój – 2 drużyny chłopięce i 1 dziewczęca.

Każda z drużyn uczestniczyła w trzech konkurencjach – mustrze, biegu sztafetowym i ćwiczeniu bojowym.

Po przeprowadzonych konkurencjach klasyfikacja drużyn z Gminy Grybów przedstawiała się następująco:

W kategorii drużyn dziewczęcych

I miejsce  OSP Ptaszkowa

II miejsce OSP Grybów-Biała

III miejsce OSP Siołkowa

W kategorii drużyn chłopięcych

I miejsce OSPO Ptaszkowa

II miejsce OSP Wawrzka

III miejsce OSP Grybów-Biała.

Każda ze zwycięskich drużyn otrzymała dyplom i puchar.

Poprawiony: niedziela, 23 września 2018 12:24

Ćwiczenia członków OSP Stróże 03.06.2018 PDF Drukuj Email

W niedzielę 03 czerwca 2018r. o godzinie 14:00 odbyła się zbiórka członków OSP i MDP Stróże przed budynkiem remizy. Po spotkaniu organizacyjnym druhowie z naszej jednostki przeszli w ramach przypomnienia szkolenie teoretyczne oraz ćwiczenia praktyczne z ratownictwa drogowego przy wykorzystaniu sprzętu hydraulicznego znajdującego się na wyposażeniu naszej jednostki. Szkolenie przeprowadził naczelnik T. Kasztelewicz wspólnie z zastępcą naczelnika R. Przetacznikiem. Ćwiczeniom starszych kolegów i koleżanek przyglądali się młodsi druhowie z MDP.

20180603_154938

Zdjęcia z ćwiczeń w galerii.

Poprawiony: poniedziałek, 04 czerwca 2018 10:46

Dzień Strażaka 2018. PDF Drukuj Email

W sobotę 5 maja 2018 r w naszej miejscowości miały miejsce Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z poświęceniem i przekazaniem nowych samochodów pożarniczych dla OSP Stróże. O godzinie 13:00 w Kościele Parafialnym odbyła się uroczysta msza święta w intencji strażaków i ich rodzin. Po mszy na placu przykościelnym odbył się uroczysty apel, podczas którego poświęcono dwa nowo zakupione samochody pożarnicze dla naszej jednostki. Wręczono odznaczenia dla zasłużonych strażaków z jednostek OSP z terenu gminy Grybów.
Następnie odbył się przemarsz wszystkich jednostek, do gospodarstwa Sądecki Bartnik, gdzie w "Bartnej Chacie" poczęstunkiem ugoszczono strażaków i zaproszonych gości.
Po drodze do Bartnika delegacje strażaków złożyły kwiaty pod pomnikami zamordowanych w II wojnie światowej.

Uroczystości uświetniła kompania honorowa strażaków ochotników z gminy Grybów, orkiestra dęta z OSP Florynka oraz zespół regionalny Kowalnia ze Stróż. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, organizacji społecznych, straży pożarnych, policji a także mieszkańcy, przedsiębiorcy i osoby wspierające ochotnicze straże pożarne.

Więcej zdjęć w galerii.

Poprawiony: poniedziałek, 07 maja 2018 14:26

Warta przy Grobie Pańskim 2018 PDF Drukuj Email

Więcej zdjęć znajdziesz tutaj.

Poprawiony: sobota, 07 kwietnia 2018 08:02

Turniej wiedzy pożarniczej w Białej Niżnej 13-03-2018 r. PDF Drukuj Email

We wtorek 13 marca 2018 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Niżnej odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju udział wzięło około 50 uczestników z terenu miasta i gminy Grybów. Naszą jednostkę reprezentowali młodsi druhowie: Łukasz Lach i Kuba Musiał a opiekunem był Prezes Stanisław Baran.

Każdy z uczestników miał do rozwiązania test pisemny.

Nad przebiegiem eliminacji czuwała Komisja w składzie:

Przewodniczący – bryg. Marian Marszałek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz członkowie: Marian Chronowski Wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Grybowie i Maria Majcher – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Grybowie

Po rozwiązaniu testów klasyfikacja przedstawiała się następująco:

uczniowie szkół podstawowych kl I – VI

I miejsce Jan Michalik

II miejsce Agnieszka Filip

III miejsce Mateusz Frączek

uczniowie  szkół podstawowych kl VII oraz gimnazjum

I miejsce Natalia Smoła

II miejsce Martyna Fyda

III miejsce Barbara Smoła

uczniowie szkół średnich

I miejsce Patryk Studziński

II miejsce Ewa Matuła

III miejsce Piotr Romanek

Na eliminacje powiatowe pojadą zdobywcy I miejsc.

Nasi reprezentanci mimo dobrych wyników nie zakwalifikowali się na eliminacje powiatowe.

W imieniu Zarządu OSP i kolegów druhów gratulujemy udziału i dziękujemy za włożony wkład w przygotowanie do turnieju.

Poprawiony: niedziela, 18 marca 2018 21:44

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>