Strona główna Komunikaty
Reklama

Komunikaty


Turniej wiedzy pożarniczej w Białej Niżnej 13-03-2018 r. PDF Drukuj Email

We wtorek 13 marca 2018 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Niżnej odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju udział wzięło około 50 uczestników z terenu miasta i gminy Grybów. Naszą jednostkę reprezentowali młodsi druhowie: Łukasz Lach i Kuba Musiał a opiekunem był Prezes Stanisław Baran.

Każdy z uczestników miał do rozwiązania test pisemny.

Nad przebiegiem eliminacji czuwała Komisja w składzie:

Przewodniczący – bryg. Marian Marszałek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz członkowie: Marian Chronowski Wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Grybowie i Maria Majcher – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Grybowie

Po rozwiązaniu testów klasyfikacja przedstawiała się następująco:

uczniowie szkół podstawowych kl I – VI

I miejsce Jan Michalik

II miejsce Agnieszka Filip

III miejsce Mateusz Frączek


uczniowie  szkół podstawowych kl VII oraz gimnazjum

I miejsce Natalia Smoła

II miejsce Martyna Fyda

III miejsce Barbara Smoła


uczniowie szkół średnich

I miejsce Patryk Studziński

II miejsce Ewa Matuła

III miejsce Piotr Romanek

 

Na eliminacje powiatowe pojadą zdobywcy I miejsc.

Nasi reprezentanci mimo dobrych wyników nie zakwalifikowali się na eliminacje powiatowe.

W imieniu Zarządu OSP i kolegów druhów gratulujemy udziału i dziękujemy za włożony wkład w przygotowanie do turnieju.

MG

Poprawiony: niedziela, 18 marca 2018 21:44
 
Walne zebranie sprawozdawcze OSP Stróże 28-01-2018 r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 28-I-2018r. o godz. 17:00 w budynku remizy strażackiej w Stróżach odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2017 rok Ochotniczej Straży Pożarnej w Stróżach.

Na zebranie licznie przybyli zaproszeni goście, m.in.: Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu st. bryg. Waldemar Kuźma, Komendant Miejsko - Gminny Związku OSP st. kpt. Piotr Wysowski, V-ce Prezes Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego dh Marian Chronowski, Radny Powiatowy Antoni Poręba, Radny Powiatowy Józef Broński, Radni Gminni oraz lokalni przedsiębiorcy i mieszkańcy.

Podczas zebrania przedstawione zostały sprawozdania z działalności jednostki OSP Stróże w 2017r. Był to owocny rok, zrealizowano wiele inwestycji na terenie wokół remizy: m.in. utwardzono plac i ułożono kostkę brukową, wymieniono część siatki ogrodzeniowej, ale i wewnątrz budynku a szczególnie obniżono wjazd do garażu i sam garaż. Jednak największą i najważniejszą zeszłoroczną inwestycją była wymiana wysłużonych wozów strażackich na nowsze. Wszystkie te inwestycje nie były by możliwe, gdyby nie dofinansowanie Wójta gm. Grybów i zabiegi naszych radnych gminnych wraz z sołtysem Stróż, ale także dzięki wsparciu mieszkańców, wielu firm oraz przychylnych ludzi i zaangażowaniu wszystkich członków naszej jednostki.

Obecnie możemy poszczycić się dwoma pięknymi samochodami strażackimi, które pełnią służbę bojową od listopada 2017r.

Naczelnik OSP Stróże Tomasz Kasztelewicz przedstawił raport z działalności bojowej naszej jednostki w 2017r. Z ważniejszych punktów należy wymienić  liczbę wyjazdów bojowych do akcji 34 razy z czego do pożarów 17 razy i do innych zdarzeń 17.

Nasi druhowie uczestniczyli w wielu szkoleniach i ćwiczeniach tak wewnętrznych jak i zewnętrznych wspólnie z innymi jednostkami OSP.
Przepracowali społecznie wiele godzin, szkolili się na kursach podnosząc swoje umiejętności w tym: szkolenie podstawowe dwustopniowe strażaka-ratownika ukończyło 3 druhów, techniczne 4, dowódców kierujących działaniami ratowniczymi 3 a kwalifikowanej pomocy przedmedycznej 1.

Podczas zebrania w głosowaniu jednogłośnie udzielono Zarządowi OSP Stróże absolutorium za 2017r

Dziękujemy za przybycie na zebranie oraz za wiele ciepłych słów pod adresem naszej jednostki, które zostały wypowiedziane przez zabierających głos gości podczas dyskusji.

Sekretarz OSP
Mariusz Gruca

Poprawiony: środa, 21 lutego 2018 09:27
 
Odznaczenia Prezydenta RP dla naszych druhów 08-12-2017r. PDF Drukuj Email

W piątek 8 grudnia 2017 r w Bilsku podczas spotkania zorganizowanego przez Starostwo Powiatu Nowosądeckiego odbyło się spotkanie podsumowujące działalność służb, inspekcji i straży działających na terenie Powiatu Nowosądeckiego w 2017 roku.

W trakcie spotkania zostały wręczone druhom z naszej jednostki medale za zasługi nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę:

„Srebrny Krzyż Zasługi” nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę został przyznany druhowi Stanisławowi Mikulskiemu,

„Srebrny Krzyż Zasługi” nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę został przyznany druhowi Mieczysławowi Szczepankowi

a „Brązowy Krzyż Zasługi” nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę został przyznany druhowi Stanisławowi Baranowi.

Serdecznie gratulujemy.

Więcej informacji na http://www.psp-nowysacz.pl/aktualnosci.php?body=article&name=spotkanie-podsumowujace-dzialaln&lang=pl

 

Zdjęcia KM PSP w Nowym Sączu.

Poprawiony: czwartek, 25 stycznia 2018 22:53
 
Włączenie samochodów do działań bojowych 29-11-2017r. PDF Drukuj Email

Od środy 29 listopada 2017r. nowe nabytki czyli samochody ratowniczo-pożarnicze Steyr zostały włączone do KSRG i działań ratowniczych. Zostały wyposażone w potrzebny sprzęt ratowniczo-gaśniczy, radiostacje, GPSy i zajęły miejsce w garażach zastępując wysłużone wozy bojowe. Od tej pory do akcji będziemy nimi wyjeżdżać.

MG

Poprawiony: środa, 29 listopada 2017 20:20
 
Zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. PDF Drukuj Email

Wreszcie są!

I to dwa!

Dzięki staraniom Zarządu OSP Stróże przy wsparciu naszych Radnych gminnych wspólnie ze Sołtysem Stróż, ale głównie dzięki hojności mieszkańców naszej miejscowości oraz wielu życzliwych firm i dofinansowaniu Wójta gm. Grybów udało się kupić dwa wozy bojowe, które zastąpią wysłużonego Jelcza i Stara.

Są to samochody używane marki Steyr:

GCBA Steyr 15S23

GBA Steyr 10S18S

Wozy zostały sprowadzone z Austrii w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym, z napędami 4x4 i zbiornikami z wodą 2400 litrów GBA i 4000 litrów GCBA, spełniające wymogi KSRG oraz potrzeby naszej jednostki. Dzięki temu będziemy mogli działać sprawniej, szybciej ale i bezpieczniej.

Panu Wójtowi gm. Grybów Piotrowi Krokowi oraz wszystkim osobom prywatnym i firmom za okazałą życzliwość i wsparcie naszej jednostki w realizacji celu, jakim był zakup tych samochodów serdecznie dziękujemy.

Wiemy, że również my możemy liczyć na Państwa pomoc i wsparcie.


Poniżej lista firm i instytucji, które wsparły naszą jednostkę:

Gospodarstwo pasieczne "Sądecki Bartnik" Sp. z o.o. w Stróżach, Salon Meblowy F.H. Stanisław Zając w Białej Niżnej, Firma Betoniarsko-Kamieniarska Kazimierz Kantor w Stróżach, F.H.U."Hajduga" Paweł Hajduga w Stróżach, Usługi komunalne i transportowe Marek Szpila w Stróżach, Roboty Budowlane Zdzisław Kantor w Stróżach, "BUDIKOMPLEKS Wojciech Znamirowski w Stróżach, F.H.U. MARBIT Mariusz Gruca w Stróżach, Roboty remontowo-wykończeniowe DURLAK Dariusz Durlak w Stróżach, P.H.U. POL-NET Robert Wojna w Bobowej, MIKA SP. z o.o. w Stróżach, TELBESKID Sp. z o.o. w Nowym Sączu, F.H.U DAMEX Damian Malinowski w Grybowie, MTM Sp. J. Jędrusik, Ogorzałek w Stróżach, Usługi ogólnobudowlane PUTZER Grzegorz Job w Stróżach, N.D.M. MEBLOTED Tadeusz Kmak w Białej Niżnej, F.H.U. Auto-Mix Marcin Kłapacz w Białej Niżnej, F.H.U. BODEN Stanisław Kłapacz w Stróżach, F.H.U Stacja paliw Henryk Kłapacz w Białej Niżnej, Apteka S.C. Czajka w Stróżach, FENESTRAN Sp. z o.o. Jacek Rzemiński i Grzegorz Rączkowski w Stróżach, Firma PINUSTECH Jacek Rzemiński w Stróżach, Firma LIDER Grzegorz Dyl w Stróżach, Firma I-KOM Adam Janusz w Bobowej, "El-Mat" Usługi Elektryczne Mateusz Święs w Stróżach, SOLARCOM.PL mgr inż. Marcin Mól w Stróżach, NOW-TECH Daniel Nowak w Stróżach, F.H.U. Muslik S.C. Wojciech Musiał Małgorzata Lichoń w Stróżach, ABM SOLID S.A. w Grybowie, F.H. KRIS  Krystyna Gryboś w Stróżach, Doradztwo Techniczne Bogdan Góra w Stróżach, "LED CITY" Łukasz i Katarzyna Kantor w Stróżach oraz firma Hydromet Sp. z o.o. w Stróżach.

MG

Poprawiony: czwartek, 23 listopada 2017 20:04
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 11
Reklama