Strona główna Komunikaty
Reklama

Komunikaty


Zabezpieczenie festynu parafialnego w Stróżach 09-06-2019r. PDF Drukuj Email

W niedzielne popołudnie 9 czerwca 2019 roku nasza jednostka zabezpieczała Festyn parafialny w Stróżach na stadionie KS Kolejarz. Jednym z punktów bogatego w atrakcje programu był mecz pomiędzy młodzieżówką OSP Stróże a lektorami  parafii Stróże o puchar ks. Proboszcza Stanisława Betleja. W tym roku po zaciętym meczu lepszą drużyną okazała się drużyna lektorów i puchar powędrował do nich. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy naszym chłopcom za sportową walkę.

Fotorelacja z meczu: https://www.facebook.com/OSPStroze/photos/rpp.1557455117888516/2075330266100996/?type=3&theater

Za rok mamy nadzieję puchar znów wróci do OSP Stróże.

MG

Poprawiony: poniedziałek, 10 czerwca 2019 22:34
 
Święto Św. Floriana - patrona strażaków 04-05-2019r. PDF Drukuj Email

W sobotę 4 maja 2019 w międzynarodowy Dzień Strażaka, nasza jednostka wspólnie z jednostką OSP Wyskitna, uczestniczyła we mszy świętej oraz "nabożeństwie majowym" w kościele parafialnym w Stróżach z okazji święta Św. Floriana - patrona strażaków,. Uroczystą mszę w intencji strażaków ochotników sprawował proboszcz parafii Stróże ksiądz Stanisław Betlej. Modlitwa oraz podziękowania za bezinteresowną pomoc i służbę bliźnim dla druhów i druhen z jednostek OSP oraz wspólne zdjęcie zakończyły oficjalne uroczystości z okazji dnia Św. Floriana w naszej parafii.

MG

Poprawiony: niedziela, 05 maja 2019 12:50
 
Podziękowanie. PDF Drukuj Email

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Stróżach składa serdeczne podziękowania firmie ZAJĄC ze Stróż za ufundowanie nowych firan do odnowionej sali głównej w remizie . Sala przeszła gruntowny remont na początku tego roku i prezentuje się świetnie a blasku dodały jej pięknie uszyte i powieszone przez firmę ZAJĄC firany.

MG

 
Zebranie sprawozdawcze OSP Stróże za 2018r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 27 stycznia 2019r. w budynku remizy strażackiej w Stróżach odbyło się zebranie sprawozdawcze OSP Stróże za 2018 r. W zebraniu uczestniczyli członkowie OSP i MDP, zaproszeni goście, sponsorzy oraz mieszkańcy naszej miejscowości. Z zaproszonych gości w spotkaniu uczestniczyli: Senator RP Stanisław Kogut, Burmistrz Miasta Grybów a zarazem Prezes Zarządu M.G. OSP Paweł Fyda, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP dh Paweł Motyka, Komendant M.G. ZOSP dh Piotr Wysowski, Radni Gminy Grybów: Monika Janur, Kazimierz Igielski i sołtys Stróż dh Krzysztof Olszanecki.  Podsumowano działalność jednostki w 2018r. oraz przedstawiono plan na 2019 rok.

Ogólnie w 2018 roku nasza jednostka wyjeżdżała alarmowo 22 razy z czego 5 razy do gaszenia pożarów a 17 razy do innych zdarzeń, w tym do zdarzeń drogowych, powalonych drzew i innych zagrożeń. Był to dla strażaków z naszej jednostki bardzo spokojny rok, jednak nie spowodowało to osłabienia naszej czujności ani zapału w działaniach. Kilku naszych druhów ukończyło szkolenia podstawowe a także specjalistyczne, podnoszące ich kwalifikacje. Nasza jednostka ćwiczyła wspólnie z innymi jednostkami w organizowanych ćwiczeniach dla jednostek OSP z terenu gminy i powiatu, brała udział w zawodach pożarniczo-sportowych. Młodzież z MDP uczestniczyła w turnieju wiedzy pożarniczej pt. "Młodzież zapobiega pożarom" oraz w zawodach sprawnościowo-pożarniczych dla MDP.

Jak co roku nasza jednostka brała udział w wielu uroczystościach państwowych i kościelnych, była organizatorem w naszej miejscowości Gminnego Dnia Strażaka połączonego z poświęceniem nowo zakupionych samochodów pożarniczych. Zabezpieczała lokalne imprezy m.in.: Festyn Parafialny, Prymicje, XXVII Biesiadę u Bartnika i inne.

Dzięki wsparciu Radnych Gminnych poprzedniej kadencji w pozyskaniu środków finansowych oraz dofinansowaniu Wójta Gminy Grybów udało się wykonać wiele inwestycji w budynku remizy oraz wokół, min.: wymieniono ogrodzenie, przeprowadzono remont więźby dachowej, doposażono jednostkę w sprzęt strażacki i umundurowanie a także inne.

W sumie wartość wykonanych prac oraz zakupionego sprzętu przekroczyła kwotę 100 tyś zł. Obecnie prowadzony jest remont sali głównej w budynku remizy.

Jesteśmy wdzięczni przede wszystkim mieszkańcom, sponsorom, Radnym Gminnym, Wójtowi Gminy Grybów za wsparcie i życzliwość w realizacji naszych celów.

Oby ten 2019 rok był spokojny i szczęśliwy dla nas wszystkich.

MG

Poprawiony: sobota, 02 lutego 2019 17:52
 
Zawody pożarnicze MDP 16-09-2018r. PDF Drukuj Email

VI miejsce zajęła nasza drużyna młodzieżowa na Miejsko-Gminnych Zawodach Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według międzynarodowego Regulaminu CTIF, które odbyły się na stadionie sportowym w Grybowie 16-09-2018 r.

W zawodach ogólnie udział wzięło 20 drużyn, w tym z terenu gminy i miasta Grybowa 11 chłopięcych i 3 dziewczęce. Gościnnie swoje zawody przeprowadziły Gmina Łabowa – 2 drużyny  dziewczęce i 1 drużyna chłopięca oraz Gmina Krynica Zdrój – 2 drużyny chłopięce i 1 dziewczęca.

Każda z drużyn uczestniczyła w trzech konkurencjach – mustrze, biegu sztafetowym i ćwiczeniu bojowym.

Po przeprowadzonych konkurencjach klasyfikacja drużyn z Gminy Grybów przedstawiała się następująco:

W kategorii drużyn dziewczęcych

I miejsce  OSP Ptaszkowa

II miejsce OSP Grybów-Biała

III miejsce OSP Siołkowa

 

W kategorii drużyn chłopięcych

I miejsce OSPO Ptaszkowa

II miejsce OSP Wawrzka

III miejsce OSP Grybów-Biała.

Każda ze zwycięskich drużyn otrzymała dyplom i puchar.

Poprawiony: niedziela, 23 września 2018 12:24
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 13
Reklama