Strona główna Komunikaty
Reklama

Komunikaty


Ćwiczenia członków OSP Stróże 03.06.2018 PDF Drukuj Email

W niedzielę 03 czerwca 2018r. o godzinie 14:00 odbyła się zbiórka członków OSP i MDP Stróże przed budynkiem remizy. Po spotkaniu organizacyjnym druhowie z naszej jednostki przeszli w ramach przypomnienia szkolenie teoretyczne oraz ćwiczenia praktyczne z ratownictwa drogowego przy wykorzystaniu sprzętu hydraulicznego znajdującego się na wyposażeniu naszej jednostki. Szkolenie przeprowadził naczelnik T. Kasztelewicz wspólnie z zastępcą naczelnika R. Przetacznikiem. Ćwiczeniom starszych kolegów i koleżanek przyglądali się młodsi druhowie z MDP.

20180603_154938

Zdjęcia z ćwiczeń w galerii.

Poprawiony: poniedziałek, 04 czerwca 2018 10:46
 
Dzień Strażaka 2018. PDF Drukuj Email

W sobotę 5 maja 2018 r w naszej miejscowości miały miejsce Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z poświęceniem i przekazaniem nowych samochodów pożarniczych dla OSP Stróże. O godzinie 13:00 w Kościele Parafialnym odbyła się uroczysta msza święta w intencji strażaków i ich rodzin. Po mszy na placu przykościelnym odbył się uroczysty apel, podczas którego poświęcono dwa nowo zakupione samochody pożarnicze dla naszej jednostki. Wręczono odznaczenia dla zasłużonych strażaków z jednostek OSP z terenu gminy Grybów.
Następnie odbył się przemarsz wszystkich jednostek, do gospodarstwa Sądecki Bartnik, gdzie w "Bartnej Chacie" poczęstunkiem ugoszczono strażaków i zaproszonych gości.
Po drodze do Bartnika delegacje strażaków złożyły kwiaty pod pomnikami zamordowanych w II wojnie światowej.

Uroczystości uświetniła kompania honorowa strażaków ochotników z gminy Grybów, orkiestra dęta z OSP Florynka oraz zespół regionalny Kowalnia ze Stróż. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, organizacji społecznych, straży pożarnych, policji a także mieszkańcy, przedsiębiorcy i osoby wspierające ochotnicze straże pożarne.

img_1865

img_2428

img_2250

img_2513

Więcej zdjęć w galerii.

MG

Poprawiony: poniedziałek, 07 maja 2018 14:26
 
Warta przy Grobie Pańskim 2018 PDF Drukuj Email

Więcej zdjęć znajdziesz tutaj.

 

MG

Poprawiony: sobota, 07 kwietnia 2018 08:02
 
Turniej wiedzy pożarniczej w Białej Niżnej 13-03-2018 r. PDF Drukuj Email

We wtorek 13 marca 2018 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Niżnej odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju udział wzięło około 50 uczestników z terenu miasta i gminy Grybów. Naszą jednostkę reprezentowali młodsi druhowie: Łukasz Lach i Kuba Musiał a opiekunem był Prezes Stanisław Baran.

Każdy z uczestników miał do rozwiązania test pisemny.

Nad przebiegiem eliminacji czuwała Komisja w składzie:

Przewodniczący – bryg. Marian Marszałek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz członkowie: Marian Chronowski Wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Grybowie i Maria Majcher – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Grybowie

Po rozwiązaniu testów klasyfikacja przedstawiała się następująco:

uczniowie szkół podstawowych kl I – VI

I miejsce Jan Michalik

II miejsce Agnieszka Filip

III miejsce Mateusz Frączek


uczniowie  szkół podstawowych kl VII oraz gimnazjum

I miejsce Natalia Smoła

II miejsce Martyna Fyda

III miejsce Barbara Smoła


uczniowie szkół średnich

I miejsce Patryk Studziński

II miejsce Ewa Matuła

III miejsce Piotr Romanek

 

Na eliminacje powiatowe pojadą zdobywcy I miejsc.

Nasi reprezentanci mimo dobrych wyników nie zakwalifikowali się na eliminacje powiatowe.

W imieniu Zarządu OSP i kolegów druhów gratulujemy udziału i dziękujemy za włożony wkład w przygotowanie do turnieju.

MG

Poprawiony: niedziela, 18 marca 2018 21:44
 
Walne zebranie sprawozdawcze OSP Stróże 28-01-2018 r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 28-I-2018r. o godz. 17:00 w budynku remizy strażackiej w Stróżach odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2017 rok Ochotniczej Straży Pożarnej w Stróżach.

Na zebranie licznie przybyli zaproszeni goście, m.in.: Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu st. bryg. Waldemar Kuźma, Komendant Miejsko - Gminny Związku OSP st. kpt. Piotr Wysowski, V-ce Prezes Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego dh Marian Chronowski, Radny Powiatowy Antoni Poręba, Radny Powiatowy Józef Broński, Radni Gminni oraz lokalni przedsiębiorcy i mieszkańcy.

Podczas zebrania przedstawione zostały sprawozdania z działalności jednostki OSP Stróże w 2017r. Był to owocny rok, zrealizowano wiele inwestycji na terenie wokół remizy: m.in. utwardzono plac i ułożono kostkę brukową, wymieniono część siatki ogrodzeniowej, ale i wewnątrz budynku a szczególnie obniżono wjazd do garażu i sam garaż. Jednak największą i najważniejszą zeszłoroczną inwestycją była wymiana wysłużonych wozów strażackich na nowsze. Wszystkie te inwestycje nie były by możliwe, gdyby nie dofinansowanie Wójta gm. Grybów i zabiegi naszych radnych gminnych wraz z sołtysem Stróż, ale także dzięki wsparciu mieszkańców, wielu firm oraz przychylnych ludzi i zaangażowaniu wszystkich członków naszej jednostki.

Obecnie możemy poszczycić się dwoma pięknymi samochodami strażackimi, które pełnią służbę bojową od listopada 2017r.

Naczelnik OSP Stróże Tomasz Kasztelewicz przedstawił raport z działalności bojowej naszej jednostki w 2017r. Z ważniejszych punktów należy wymienić  liczbę wyjazdów bojowych do akcji 34 razy z czego do pożarów 17 razy i do innych zdarzeń 17.

Nasi druhowie uczestniczyli w wielu szkoleniach i ćwiczeniach tak wewnętrznych jak i zewnętrznych wspólnie z innymi jednostkami OSP.
Przepracowali społecznie wiele godzin, szkolili się na kursach podnosząc swoje umiejętności w tym: szkolenie podstawowe dwustopniowe strażaka-ratownika ukończyło 3 druhów, techniczne 4, dowódców kierujących działaniami ratowniczymi 3 a kwalifikowanej pomocy przedmedycznej 1.

Podczas zebrania w głosowaniu jednogłośnie udzielono Zarządowi OSP Stróże absolutorium za 2017r

Dziękujemy za przybycie na zebranie oraz za wiele ciepłych słów pod adresem naszej jednostki, które zostały wypowiedziane przez zabierających głos gości podczas dyskusji.

Sekretarz OSP
Mariusz Gruca

Poprawiony: środa, 21 lutego 2018 09:27
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 13
Reklama