Strona główna Komunikaty
Reklama

Komunikaty


WYCIECZKA W TATRY 30-05-2015 r. PDF Drukuj Email

W sobotę 30 maja 2015 r. odbyła się zorganizowana przez Zarząd OSP Stróże wycieczka dla członków OSP i MDP Stróże w Tatry oraz na baseny termalne do Białki Tatrzańskiej.

 

 

W trakcie wycieczki wyszliśmy na Rusinową Polanę (ok. 1200m n.p.m.) skąd podziwialiśmy piękne widoki Tatr Wysokich a następnie wspięliśmy się na szczyt reglowy Gęsią Szyję (1489 m n.p.m.). Piękna pogoda jaka nam towarzyszyła i niezapomniane widoki gór na długo pozostaną w pamięci uczestników wycieczki.

 

 

Po trudach wspinaczki udaliśmy się na odpoczynek i relaks do Białki Tatrzańskiej gdzie w basenach termalnych oddaliśmy się beztroskiej rozrywce wodnej.

Na zakończenie wycieczki zasmakowaliśmy tradycyjnej Kwaśnicy góralskiej w Karczmie Pienińskiej.
 

Po powrocie do Stróż czekał na nas przygotowany grill a dodatkowo dla druhów z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z okazji Dnia Dziecka lody i cukierki.

MG.

 

Poprawiony: niedziela, 07 czerwca 2015 12:29
 
Eliminacje do turnieju wiedzy pożarniczej 18-03-2015 PDF Drukuj Email

W środowe przedpołudnie 18 marca 2015 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Niżnej odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Naszą jednostkę reprezentowali:
Kategoria szkoły podstawowe: Radosław Gruca, Mikołaj Kalisz

Kategoria szkoły gimnazjalne: Adrian Baran

 

Każdy z uczestników miał do rozwiązania test pisemny.

Nasi reprezentanci wypadli dobrze, jednak nie udało im się zakwalifikować na eliminacje powiatowe.

W iminiu Zarządu OSP i kolegów druhów gratulujemy i dziękujemy za włożony wkład w przygotowanie do turnieju.

Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Grybowie przy współudziale Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu , Gminnego Ośrodka Kultury w Grybowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Niżnej.

Opiekunami młodzieżowców byli: Naczelnik Stanisław Baran oraz druh Mariusz Gruca.

 

  

 

MG

Poprawiony: niedziela, 22 marca 2015 23:52
 
Zebranie Zarządu Miejsko-Gminnego OSP z Prezesami i Komendantami jednostek OSP 16-03-2015 r. PDF Drukuj Email

W poniedziałek 16 marca 2015 r w remizie strażackiej w Stróżach odbyło się zebranie i narada Prezesów i Naczelników wraz z Zarządem Miejsko-Gminnym jednostek OSP z terenu gminy Grybów. Wśród omawianych wielu bieżących spraw z działalności  jednostek, szkoleń i wielu innych za najważniejszą zasługuje powołanie na Komendant Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Grybów naszego kolegi, druha Stanisława Mikulskiego, Prezesa OSP Stróże w miejsce rezygnującego z tej funkcji starszego brygadiera Pawła Motyki. Druh St. Mikulski do tej pory pełnił w Zarządzie M.-Gminnym OSP funkcję V-ce Prezesa i przejmie obowiązki Komendanta M-Gminnego do momentu następnych wyborów. Serdecznie gratulujemy wyboru nowemu Komendantowi i składamy gorące podziękowania ustępującemu Komendantowi za dotychczasową wieloletnią pracę w Zarządzie M-G. oraz b. dobrą współpracę z naszą jednostką i innymi jednostkami, okazałą pomoc i wyrozumiałość.

Członkowie Zarządu, druhny i druhowie OSP Stróże.

 

M.G.

Poprawiony: niedziela, 22 marca 2015 21:41
 
Walne zebranie sprawozdawcze za 2014 r. 04-01-2015r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 4 stycznia 2015r. o godzinie 16:30 rozpoczęło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochtniczej Straży Pożarnej w Stróżach.

Oprócz Zarządu OSP Stróże oraz jej członków na zebraniu byli również zaproszeni goście w osobach: Senator RP Stanisław Kogut, Przewodniczący Rady Gminy Grybów Jan Radzik, Radny gminy Grybów a zarazem Sołtys wsi Stróże i druh strażacki w jednej osobie Krzysztof Olszanecki.
Władze Gminne Straży Pożarnej reprezentowali: Prezes Związku Miejsko -Gminnego OSP druh Marian Chronowski i Komendant Gminny a zarazem Z-ca Komendanta Miejskiego w Nowym Sączu st. bryg. Paweł Motyka.

Podczas obrad po przedstawieniu sprawozdań Prezesa OSP Stróże Stanisława Mikulskiego z działalności w 2014r a także Komendanta jednostki Stanisława Barana z działalności bojowej i Skarbnika Henryka Ziomka z rozliczenia finansowego za 2014r. udzielono całemu zarządowi OSP Stróże jednogłośnie absolutorium za rok 2014.

 

Ogólnie w 2014 roku do działań ratowniczo-gaśniczych wyjeżdżaliśmy 42 razy.

Do działań gaśniczych wyjeżdżaliśmy 10 razy:

- 6 razy do palących się budynków mieszkalnych i gospodarczych,

- 3 razy do palących się traw oraz stert gałęzi,

- 1 raz do palącego się samochodu.

Do działań ratowniczych wyjeżdżaliśmy 32 razy:

- 5 razy do wypadków i kolizji,

- 5 razy do likwidacji gniazd błonkoskrzydłych owadów,

- 2 razy do zabezpieczenia dwudniowej „Biesiady u Bartnika”,

- 8 razy do zabezpieczenia meczy pierwszoligowych Kolejarza Stróże,

- 1 raz do zabezpieczenia lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na stadionie
w Stróżach.

- 11 razy do innych zagrożeń.

Wśród innych były wyjazdy do 2 tygodniowego dziecka w Gródku, które uległo zachłyśnięciu. Akcja przebiegła sprawnie, nasza jednostka pomogła pogotowiu ratunkowemu dojechać do poszkodowanego i przejęć dalszą akcję ratowniczą.

Podczas letnich podtopień zabezpieczaliśmy teren przed wylaniem rzeki Polnianka. Dzięki naszym staraniom woda wyrządziła mniejsze szkody, dlatego w kolejnych dniach wypompowywaliśmy wodę tylko z zalanych studni. 

Wyjeżdżaliśmy także w celu oświetlenia terenu przy porzuconym samochodzie w lesie koło cmentarza w Stróżach. Oświetlenie było konieczne dla prowadzenia akcji śledczej policji.

Ponadto zostaliśmy zadysponowani do uzupełnienia wody w lokomotywie firmy Euronaft Trzebinia na dworcu PKP Stróże.

Prowadziliśmy także akcje zabezpieczające przy wycieku oleju napędowego z cysterny firmy Lotos na dworcu PKP Stróże.

Ostatnim wyjazdem w tym roku było wspomniane zabezpieczenie lądowiska LPR, które odtransportowało naszego mieszkańca do szpitala w Tarnowie. Poszkodowany uległ urazom podczas prac na dachu.

 

Wyjazdy do działań poza ratowniczych.

Pierwszym wyjazdem było zabezpieczenie przejazdu podczas peregrynacji  obrazu Jezusa Miłosiernego.

Dwa razy zabezpieczaliśmy przejście procesji "Drogi krzyżowej" z Kościoła na cmentarz oraz przejście procesji Bożego Ciała.

Następnie zabezpieczaliśmy Festyn parafialny, "Majówkę gimnazjalną"
w Stróżach.

Kierowaliśmy ruchem podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego w Kościele parafialnym w Stróżach.

W dniu Wszystkich Świętych kierowaliśmy ruchem jednokierunkowym przy dojeździe do cmentarza w Stróżach.

Wszystkie te uroczystości, miejscowe jak i kościelne, odbywały się dzięki zaangażowaniu wszystkich druhów naszej jednostki. 

 

W ciągu roku nasza młodzież brała udział w imprezach takich jak:

- Turniej Tenisa Stołowego o puchar starosty nowosądeckiego, który odbył się w Sali gimnastycznej JRG Nowy Sącz. W tym turnieju wzięli udział: Grebla Damian, Szpila Karol i Kantor Przemek, który doszedł do półfinału. Gratulacje dla nich.

- Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej, gdzie w kategorii wiekowej uczniów szkół podstawowych udział wziął Gruca Radosław, uczniów gimnazjum – Baran Adrian, Szpila Maciej, Janowski Kacper
i uczniów ponadgimnazjalnych – Baran Sabina.

- zawody sportowo-pożarnicze, w grupie męskiej zajęliśmy 11 miejsce, żeńskiej 4.

- zawody dla młodzieżowych drużyn pożarniczych, gdzie nasza drużyna  w składzie Gruca Radosław, Moskwa Mikołaj, Job Arkadiusz, Sztaba Maciej, Gryzło Kamil, Mikulski Dawid, Szpila Maciej, Grybel Jakub, Przetacznik Amadeusz zajęła 7 miejsce. Dziękujemy im za wysiłek i zaangażowanie, ponieważ pierwszy raz brali udział w zawodach i sumienie się przygotowywali.

Nasza jednostka brała udział także w dwudniowym szkoleniu z poszukiwań, z udziałem grupy poszukiwawczej JRG Nowy Sącz, GOPR-u i pogotowia ratunkowego w lasach wsi Bukowiec. Szkolenie to zostało zakończone ćwiczeniami poszukiwawczymi.

Końcem lata na Dworcu PKP w Stróżach wzięliśmy udział w dwudniowych ćwiczeniach z ratownictwa chemicznego. Polegały one na rozpoznaniu szkodliwej substancji, zabezpieczeniu przeciwpożarowym, uszczelnieniu wycieku oraz  przepompowaniu  paliwa do drugiej cysterny i schładzaniu cystern. Na miejsce akcji przybyliśmy jako pierwsi i od razu rozpoczęliśmy działania.

W czerwcu zaliczyliśmy ćwiczenia w trenażerze rozgorzeniowo-dymowym. W ćwiczeniach tych brali udział: Baran Stanisław, Przetacznik Robert, Jurkiewicz Daniel, Grybel Mateusz, Noga Dominik i Baran Stanisław.

W ciągu roku pięciu naszych strażaków ukończyło kursy:

- Janusz Musiał- szkolenie konserwatorów sprzętu OSP

- Mariusz Gruca- szkolenie ratownictwa technicznego

- Janusz Lach, Mateusz Jurkiewicz, Dominik Noga – szkolenie podstawowe strażaka-ochotnika OSP

 W ciągu całego roku, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, przeprowadzaliśmy ćwiczenia na naszym sprzęcie (aparaty powietrzne, drabina, torba PSPR1). Zapoznaliśmy się z nowo nabytym sprzętem do ratownictwa wodnego, gdyż jesteśmy w systemie krajowym OSP ratownictwa wodnego.

 Od jesieni nasze samochody zostały wyposażone w system GPS. 

Ogółem na dzień zebrania sprawozdawczego nasza jednostka to:

 37 członków czynnych w tym 6 kobiet  i 1 członek Honorowy, 
10 druhów Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

 

 Sekretarz Mariusz Gruca

Poprawiony: niedziela, 01 marca 2015 21:04
 
I Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Brzezna 2015” 21-02-2015 r. PDF Drukuj Email

W sobotę 21 lutego drużyna naszych chłopców z MDP Stróże wzięła udział w I Halowym Turnieju Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Brzezna 2015” w Brzeznej (gmina Podegrodzie).  W turnieju wystartowało 72 drużyny i 360 zawodników. W tym 20 drużyn dziewcząt i 52 drużyny chłopców z Sądeczyzny i ze Słowacji - Stara Lubovna.

Naszą jednostkę reprezentowali: Adrian Baran, Przemek Kantor, Michał Łatka, Mateusz Gucwa i Maciej Sztaba a opiekunem był Komendant Stanisław Baran i druh Marcin Gryboś.


Uczestnicy turnieju rywalizowali ze sobą indywidualnie, jak i zespołowo. Poszczególne konkurencje oceniała komisja sędziowska, w skład której weszli strażacy PSP i OSP. Sędzią głównym turnieju był kpt. Piotr Wysowski z Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu. Zmagania zawodników w różnych konkurencjach sprawnościowych i wiedzy o sprzęcie pożarniczym przebiegały na najwyższym poziomie a zwycięzcami zostali w poszczególnych kategoriach:

W grupie dziewcząt indywidualnie :
I miejsce Patrycja Plata  z MDP Brzezna Litacz z wynikiem 28,99 punktów
II miejsce Ewelina Tomasiak z MDP Obidza z wynikiem 29.56 punktów
III miejsce Monika Duda z MDP Zagorzyn z wynikiem 29,66 punktów
IV miejsce Kinga Oleksy z MDP Tęgoborze z z wynikiem 30,56 punktów


W grupie chłopców indywidualnie:
I miejsce Maciej Plata  z MDP Brzezna Litacz z wynikiem 23,85 punktów
II miejsce Patryk Widlak z MDP Ptaszkowa z wynikiem 26.49 punktów
III miejsce Adrian Najduch z MDP Zagorzyn z wynikiem 27,17 punktów
IV miejsce Adrian Mordarski z MDP Florynka z  wynikiem 27,19 punktów

Klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco:
Dziewczęta:
I miejsce MDP Tęgoborze z  wynikiem 130,05 punktów
II miejsce MDP Zagorzyn z wynikiem 130,21 punktów
III miejsce MDP Wierchomla z wynikiem 131,24 punktów
Chłopcy:
I miejsce MDP Zagorzyn z  wynikiem 114,46 punktów
II miejsce MDP Obidza z wynikiem 118,42 punktów
III miejsce MDP Niskowa z wynikiem 118,77 punktów

 

 

 

 

Więcej na http://www.sadeczanin.info/wiadomosci,5/brzezna-turniejowe-zmagania-mlodych-strazakow,69479#!prettyPhoto

MG

Poprawiony: czwartek, 26 lutego 2015 22:31
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 13
Reklama