Strona główna Komunikaty
Reklama

Komunikaty


Gminne zawody pożarnicze Grybów 15-06-2014 r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 15 czerwca 2014 r na stadionie sportowym w Grybowie od godz. 14:00 odbywały się  Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z terenu gmin: Grybów, Korzenna oraz Kamionka Wielka.

Naszą jednostkę reprezontowały dwie drużyny: męska i żeńska.

Drużyna męska zajęła 11 miejsce, natomiast żeńska miejsce 4.

Również w niedzielne popołudnie 15 czerwca 2014 r przy Gimnazjum w Stróżach odbyła się Majówka Gimnazjalna i pokaz sprzętu pożarniczego.

Zapraszmy do obejrzenia zdjęć z zawodów.

Galeria >>

MG

Poprawiony: poniedziałek, 16 czerwca 2014 14:15
 
Zabezpieczenie meczów KS "Kolejarz" 2013/2014 PDF Drukuj Email

W sobotę 31 maja 2014 r. jednostka nasza zabezpieczała ostatni mecz ligowy KS "Kolejarz" w sezonie 2013/2014, który odbył się na stadionie w Stróżach. Był to 17  wyjazd OSP Stróże w całej rundzie jesienno - wiosennej na mecze pierwszoligowego klubu odbywające się na stadionie KS Kolejarz w naszej miejscowości. Klubowi gratulujemy utrzymania się w I lidze.

 

MG

Poprawiony: niedziela, 01 czerwca 2014 11:48
 
Intensywne opady deszczu 16-05-2014 r. Aktualizacja PDF Drukuj Email

Po godzinie 18:00 po intensywnych opadach deszczu, jednostka nasza została wezwana do działań w Stróżach Niżnych przy korycie rzeki Polnianki, której poziom gwałtownie się podniósł. W okolicy mostu przy drodze do "Bartnika" rzeka zaczęła się rozlewać zagrażając domostwom. Przygotowano worki z piaskiem, lecz poziom wody zaczął się obniżać. Cały czas stan rzeki jest kontrolowany a nasza jednostka jest w pełnej gotowości do akcji. Na szczęście sytuacja się poprawia.

Nadal spodziewane są obfite opady deszczu i możliwe burze do wtorku 20 maja do godziny 20. (źródło  IMGW-PIB oraz www.powiat.nowy-sacz.pl)


W związku z intensywnymi opadami deszczu, wszelkie zdarzenia mające istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludzi należy zgłaszać do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu pod numerem telefonu /18/ 414-27-20, 414-27-21, 414-16-21, kom. 604-946-150 lub alarmowym 998 i 112.

  

MG

Poprawiony: sobota, 17 maja 2014 23:23
 
Turniej wiedzy pożarniczej 2014 PDF Drukuj Email

W środowe przedpołudnie 26 marca 2014 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Niżnej odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Naszą jednostkę reprezentowali:
Kategoria szkoły podstawowe: Radosław Gruca

Kategoria szkoły gimnazjalne: Adrian Baran, Kacper Janowski, Maciej Szpila

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne: Sabina Baran

Każdy z uczestników miał do rozwiązania test pisemny.

Nasi reprezentanci wypadli dobrze, jednak nie udało im się zakwalifikować na eliminacje powiatowe.

W iminiu Zarządu OSP i kolegów druhów gratulujemy i dziękujemy za włożony wkład w przygotowanie do turnieju.

Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Grybowie przy współudziale Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu , Gminnego Ośrodka Kultury w Grybowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Niżnej.

Opiekunami młodzieżowców byli: Naczelnik Stanisław Baran oraz druh Mariusz Gruca.

MG

Galeria >>

Poprawiony: wtorek, 01 kwietnia 2014 11:22
 
Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2013 r OSP Stróże 26-01-2014r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 26 stycznia 2014 r. o godzinie 16;30 rozpoczęło się w remizie OSP Stróże Walne Zebranie Sprawozawcze za 2013r.

Oprócz Zarządu OSP Stróże oraz jej członków na zebraniu byli również zaproszeni goście w osobach: Radny Powiatu nowosądeckiego Antoni Poręba, Przewodniczący Rady Gminy Grybów Jan Radzik, Radny gminy Grybów a zarazem Sołtys wsi Stróże i druh strażacki w jednej osobie Krzysztof Olszanecki oraz Radny Gminy Grybów ze Stróż Wiesław Wiatr.
Władze Gminne Straży Pożarnej reprezentowali: Vc-Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Grybowie Adam Motyka oraz Komendant Gminny a zarazem Z-ca Komendanta Miejskiego w Nowym Sączu bryg. Paweł Motyka.

Podczas obrad po przedstawieniu sprawozdań Prezesa OSP Stróże Stanisława Mikulskiego z działalności w 2013r a także Komendanta jednostki Stanisława Barana z działalności bojowej i Skarbnika Henryka Ziomka z rozliczenia finansowego za 2013r. udzielono całemu zarządowi OSP Stróże jednogłośnie absolutorium za rok 2013.

Ogólnie w 2013 r. z własnych środków i dzięki finansowemu wsparciu biura Senatora Stanisława Koguta kwotą 1600zł pozyskano sprzęt bojowy za kwotę 9 tyś zł, wykonano remont garażu i wybudowano w nim kanał samochodowy (koszt 4 tyś zł) oraz zakupiono nowy sprzęt do kuchni w postaci lodówko-zamrażarki, chłodni oraz gazowy trzon kuchenny za kwotę 4900 zł.

Skład osobowy OSP to jest 37 członków aktywnych w tym 6 kobiet, 2 honorowych oraz 12 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

W 2013 roku nasza jednostka wyjeżdżała do 35 zdarzeń ratowniczo-gaśniczych w tym do 8 pożarów i 7 kolizji drogowych. Dwa wypadki były śmiertelne.

Ponadto braliśmy udział w usuwaniu powalonych drzew na jezdnie, wypompowywania zalanych studni, zabezpieczaniu lądowiska dla śmigłowca LPR, poszukiwaniach zaginionej osoby oraz wezwani byliśmy do osoby próbującej popełnić samobójstwo chcąc wyskoczyć z okna.

Jak co roku bralśmy udział w zabezpieczeniu wszystkich meczy I ligowych, które odbywały się na stadionie KS Kolejarz w Stróżach, oraz wszystkich imprez parafialnych, szkolnych i sportowych w naszej miejscowości. Braliśmy udział w ćwiczeniach i zawodach pożarniczych, młodzież brała udział w turnieju wiedzy pożarniczej. Więcej można przeczytać w dziale KALENDARIUM WYDARZEŃ...

2013 r. był rokiem intensywnych szkoleń naszych druhów w różnych kategoriach, m.in.: strażaka-ratownika I i II stopnia 6 osób, udzielania kwalifikowanej pomocy przedmedycznej 3 osoby, działań przeciwpowodziowych i ratownictwa wodnego 2 osoby, techniczny 3 osoby oraz kierowca-konserwator sprzętu pożarniczego 1 osoba.
Obecnie jest w naszej jednostce 23 strażaków-ratowników bardzo dobrze wyszkolonych, posiadających ważne badania lekarskie i ubezpieczenie mogących brać udział we wszystkich akcjach ratowniczo-gaśniczych i nieść pomoc innym.

Galeria >>


Sekretarz  OSP Mariusz Gruca

Poprawiony: piątek, 14 lutego 2014 11:58
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 następna > ostatnia >>

Strona 12 z 13
Reklama