Strona główna Komunikaty
Reklama

Komunikaty


Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2013 r OSP Stróże 26-01-2014r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 26 stycznia 2014 r. o godzinie 16;30 rozpoczęło się w remizie OSP Stróże Walne Zebranie Sprawozawcze za 2013r.

Oprócz Zarządu OSP Stróże oraz jej członków na zebraniu byli również zaproszeni goście w osobach: Radny Powiatu nowosądeckiego Antoni Poręba, Przewodniczący Rady Gminy Grybów Jan Radzik, Radny gminy Grybów a zarazem Sołtys wsi Stróże i druh strażacki w jednej osobie Krzysztof Olszanecki oraz Radny Gminy Grybów ze Stróż Wiesław Wiatr.
Władze Gminne Straży Pożarnej reprezentowali: Vc-Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Grybowie Adam Motyka oraz Komendant Gminny a zarazem Z-ca Komendanta Miejskiego w Nowym Sączu bryg. Paweł Motyka.

Podczas obrad po przedstawieniu sprawozdań Prezesa OSP Stróże Stanisława Mikulskiego z działalności w 2013r a także Komendanta jednostki Stanisława Barana z działalności bojowej i Skarbnika Henryka Ziomka z rozliczenia finansowego za 2013r. udzielono całemu zarządowi OSP Stróże jednogłośnie absolutorium za rok 2013.

Ogólnie w 2013 r. z własnych środków i dzięki finansowemu wsparciu biura Senatora Stanisława Koguta kwotą 1600zł pozyskano sprzęt bojowy za kwotę 9 tyś zł, wykonano remont garażu i wybudowano w nim kanał samochodowy (koszt 4 tyś zł) oraz zakupiono nowy sprzęt do kuchni w postaci lodówko-zamrażarki, chłodni oraz gazowy trzon kuchenny za kwotę 4900 zł.

Skład osobowy OSP to jest 37 członków aktywnych w tym 6 kobiet, 2 honorowych oraz 12 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

W 2013 roku nasza jednostka wyjeżdżała do 35 zdarzeń ratowniczo-gaśniczych w tym do 8 pożarów i 7 kolizji drogowych. Dwa wypadki były śmiertelne.

Ponadto braliśmy udział w usuwaniu powalonych drzew na jezdnie, wypompowywania zalanych studni, zabezpieczaniu lądowiska dla śmigłowca LPR, poszukiwaniach zaginionej osoby oraz wezwani byliśmy do osoby próbującej popełnić samobójstwo chcąc wyskoczyć z okna.

Jak co roku bralśmy udział w zabezpieczeniu wszystkich meczy I ligowych, które odbywały się na stadionie KS Kolejarz w Stróżach, oraz wszystkich imprez parafialnych, szkolnych i sportowych w naszej miejscowości. Braliśmy udział w ćwiczeniach i zawodach pożarniczych, młodzież brała udział w turnieju wiedzy pożarniczej. Więcej można przeczytać w dziale KALENDARIUM WYDARZEŃ...

2013 r. był rokiem intensywnych szkoleń naszych druhów w różnych kategoriach, m.in.: strażaka-ratownika I i II stopnia 6 osób, udzielania kwalifikowanej pomocy przedmedycznej 3 osoby, działań przeciwpowodziowych i ratownictwa wodnego 2 osoby, techniczny 3 osoby oraz kierowca-konserwator sprzętu pożarniczego 1 osoba.
Obecnie jest w naszej jednostce 23 strażaków-ratowników bardzo dobrze wyszkolonych, posiadających ważne badania lekarskie i ubezpieczenie mogących brać udział we wszystkich akcjach ratowniczo-gaśniczych i nieść pomoc innym.

Galeria >>


Sekretarz  OSP Mariusz Gruca

Poprawiony: piątek, 14 lutego 2014 11:58
 
Turniej tenisa stołowego MDP 8-02-2014 PDF Drukuj Email

W sobotę 8 lutego 2014 r. w hali Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu odbył się turniej tenisa stołowego Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu nowosądeckiego o Puchar Starosty Nowosądeckiego. Do udziału w zawodach przystąpiło 88 zawodników.

Naszą jednostkę reprezentowali młodzieżowcy w składzie:
1. Damian Grebla
2. Przemysław Kantor
3. Karol Szpila

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie a nasi młodsi druhowie bardzo dobrze się zaprezentowali i doszli daleko, bo aż do półfinału.

Serdecznie dziękujemy za bardzo dobre reprezentowanie naszej jednostki i gratulujemy sukcesu, bo to dowodzi że nasza młodzież potrafi nie tylko nieść pomoc innym ale też rywalizować na różnych płaszczyznach z najlepszymi.

Opiekunem ekipy był Komendant druh Stanisław Baran.

 

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Zarząd i koledzy druhowie

 

Poprawiony: niedziela, 09 lutego 2014 11:53
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 następna > ostatnia >>

Strona 13 z 13
Reklama